AZURE QUICKSTEP GIRL Daikira Aussies RS – N, JS – O, GS – N

aka Raven

Rodiče / parents:

JJ Rusty (WTCH Tenth Creek Ranch QUICKSTEP AFTDcsd)
Kira (DAIKIRA Valkar JS – E, RS – E, GS – E, DNA – VP)

Jméno/ name: AZURE QUICKSTEP GIRL Daikira Aussies
Přezdívka / surname: Raven
Chovatel / breeder: Martina Řepová, CHS Daikira Aussies
Majitel / owner: Martina Řepová
Rodokmen / pedigree: zde / here
Datum narození / DOB: 17. 12. 2016, váha / weight 310 g
Barva / color: červená s bílými znaky a pálením / red copper and white
Váha / weight: 14,5 kg
Výška / height: 50 cm
Ocas/ tail: dlouhý, bez zálomku / long
Chrup / teeth: úplný, skus nůžkový / full dentition, scissor bite

Chovná fena / brood bitch (KCHBO)
Povahový test / character test:
95 bodů ze sta / 95 points (100 is max)
+ netradiční aport / non-traditional fetch

Zdraví / health:

DKK 0/0  / HD A (MVDr. Michal Čáp)
DLK 0/0  / ED 0/0 (MVDr. Michal Čáp)
OCD nepostižen / OCD clear (MVDr. Michal Čáp)
Spondylóza negativní / spondylosis  clear

DOV prostá / eyes clear (30. 9. 2020, 4. 11. 2019, 1. 2. 2017)
HSF4 negativní / clear (by parentage)
MDR1 normal / normal (by parentage)
CMR1 +/- / carrier (Genomia)
CEA negativní / clear (Genomia)
PRA-prcd negativní / clear (Genomia)
DM (SOD1) negativní / clear (by parentage)

Zkoušky, tituly / exams, titles:

FCI agility: LA1, LA2
ASCA agility: RS – N, JS – N, GS – N, JS – O

Výsledky / results:

2. vicemistr Evropy dogfrisbee 2022 – SPTF / 2. vice – champion of The European Dogfrisbee Championship 2022 – SPTF

1.vicemistr Evropy dogfrisbee 2018 – Freestyle starters / 1. vice – champion of The European Dogfrisbee Championship 2018 – Freestyle starters

FFFF 2020 – 2. místo v kategorii SPRF / 2. place in SPTF

Bye bye Summer 2019 – 2. místo v kategorii SPTF / 2. place in SPTF

Mistrovství České republiky australských ovčáků v agility 2019 – 4. místo – družstva / The Czech Australian shepherd championship in agility 2019 – 4. place – squads

Mistrovství České republiky dogfrisbee / Czech dogfrisbee Championship – SPTF 10. místo / 10. place

Mistrovství Evropy dogfrisbee / European Dogfrisbee ChampionshipOpen Freestyle 48/120, SPTF 10/170

Zkoušky agility Praha – 7. MARP Agi Duo zkoušky – první běh 3. místo, druhý běh 1. místo / agility exams Prague – first run 3. place, second run 1. place

7. místo na Mistrovství České Republiky v dogfrisbee 2018 – kategorie Freestyle open / 7. place at the Open Dogfrisbee Czech Championship 2018 in Freestyle open

2. místo v Last Chance Freestyle na Mistrovství České Republiky v dogfrisbee 2018 / 2. place in Last Chance Freestyle at The Dogfrisbee Czech Championship 2018

2. místo na Mistrovství Evropy v dogfrisbee 2018 v kategorii Freestyle Starters / 2. place at The Dogfrisbee European Championships 2018 – Freestyle starters

1. místo ve Freestyle Starters na Brněnských psích dnech 2018 / 1. place in Freestyle Starters at Brno`s dogs days 2018

 

 

 

O Raven / about Raven (in English below)

Raven se narodila v naší chovatelské stanici dne 17. 12. 2016. Je to náš druhý aussík. Je dcerou naší Kiry a úžasného JJ Rustyho z Holandska ze známeho JJ Ranche. Koluje jí v žilách krev skvělých pracovních liníí – JJ, Pincie Creek, Hangin` Tree, Slash V… Ze strany Kirušky má v rodokmenu také Hangin` Tree a Powerpack`s.

Původně žádné štěňátko z vrhu A nemělo zůstat doma. Kirušce byly v té době 4 roky a bylo před námi ještě dost „práce“. Nakonec ale manžel vyslovil přání, aby zůstalo jedno štěndo doma pro něj. Do té doby si na frisbee soutěže půjčoval Kiru, a co si budeme povídat, nebylo to ono :) Dělili jsme se o jednoho psa a často museli dělat kompromis, zda dnes frisbee nebo agility. I když musím říci, že Kira s manželem toho mnoho dokázali a snad ještě jejich společná cesta napříč frisbee přinese mnoho hezkých okamžiků a výsledků.

Raven byla od začátku připravována pro frisbee, kde získala, už jako mladičká, mnoho cenných „trofejí“. Její kariéra odstartovala v roce a půl, kde hned na prvních dogfrisbee závodech získala 1. místo v kategorii Freestyle starters na Brněnských psích dnech v roce 2018. Následovalo Mistrovství Evropy 2018, kde opět v kategorii Freestyle starters vybojovali s manželem skvělé 2. místo. Její čtvrtá soutěž bylo Mistrovství České republiky v roce 2018 – získala kvalifikaci pro SPTF i pro freestyle. Kvalifikaci pro freestyle si vybojovala na samotném Mistrovství ČR v Last chance – kde získala úžasné 2. místo a v samotném finále si vyzávodila skvělé 7. místo v konkurenci těch nejlepších. Následně další rok (tedy 2019) na Mistrovství Evropy v Itálii získali perfektní 10. místo v kategorri SPTF, kde bylo 170 soutěžících z 18ti různých zemí. Na Mistrovství ČR v dogfrisbee v roce 2019 vybojovala Raven krásné 10. místo v SPTF a její matka získala titul Mistr ČR 2019 v dogfrisbee v kategorii SPTF.
Nyní se však postupně s manželem věnují spíš agility, kde v polovině roku 2019 vstoupili na závodní dráhu i v této disciplíně.

Avšak skloubit dvě velmi náročné disciplíny – agility a dogfrisbee – a dělat je na vysoké úrovni není reálné. Manžel se rozhodl pro agility. V dogfrisbee své působení omezili na distanční disciplíny – zejména SPTF, které je jejich parketou a které je oba baví. V agility je čeká ještě mnoho práce a mají všechno před sebou :)

A jaká je Raven povahově? Je to miláček, stejně jako její rodiče. Oproti Kirušce je více „odrzlá“ a vyčůraná. Kiře stačí říct „nedělej to“, Raven vymýšlí jak to obejít. Ale právě ta její bystrost a chytrost a obrovský drive a chuť pracovat je to, co na ní milujeme :) Má opravdu velký smysl pro humor.
Raven miluje mazlení a miluje lidi všeho druhu – cizí, známé, rodinu, dětičky… Co se týká psů a ostatních zvířátek, je opatrnější a jde si svojí cestou.

Na podzim roku 2019 také Raven splnila podmínky pro uchovnění a je chovnou fenou pod klubem KCHBO. Splnila povahový test, kde získala 95 bodů ze 100. A bude pokračovatelkou chovu v naší chovatelské stanici.

In English

Raven was born on 16th December in our kennel.
Raven is our second aussie. She is Kira`s daughter. Her father is JJ Rusty (Tenth Creek Ranch QUICKSTEP) from working lines – JJ, Pincie Creek, Hangin` Tree, Slash V,…
From mother`s side there are Hangin` Tree too and Powerpack`s.

She is a very friendly and nice bitch, very fast and agile, absolutely non-conflicting with dogs and people, including children and strangers. She is incredibly astute and she always thinks about getting a few extra treats out of us. She does everything with great enthusiasm. Whether it’s a dogfrisbee, agility or learning new tricks, or an all-day dogtrekk. But she is also happy when we are at home, and she can lie at our feet.:) She has really big sence of humor.
She is sensitive and incredibly cuddly. She loves people and welcomes everybody – strangers including – with great enthusiasm.
It doesn’t matter if she doesn’t see you for a month or for five minutes, she always welcomes you with great pleasure.

We train her only by positive enforcement and shaping. We mostly do agility and frisbee, we practice various tricks and nosework in winter. We have been spending a lot of time to socialize and basic training. Later we started with frisbee training and agility later on. We regularly attend agility and frisbee seminars each year. We also compete in these sports.

When we get some spare time, we usually go dog trekking or do some sheep herding. Unfortunately we cannot do everything as we’d like to (dog needs to relax and rest, too), but Raven liked everything we have tried so far.

Raven certainly met our expectations. She is smart, skilful, nice, absolutely non-conflicting in everyday life.
So in October 2019 we participated in breeding and character tests. Raven fulfilled all conditions for breeding, and she passed character test with very nice result (95/100 points).

All her health and DNA tests are good (see above). If we will choose a suitable stud dog, she will also be a mother in our kennel in a future.