Dog Frisbee tábor – Štarnov 2014

Tábor jsem pojala jako fajn aktivní dovolenou pro celou naši smečku/rodinu: Já, Dan a Kira :)

Z Pardubic do Štarnova je to cca 150 km a dvě hodiny jízdy autem. Jelikož zahájení tábora bylo naplánované na 20:30, tak jsme vyjížděli až kolem šesté večer, abychom se neplahočili v takovém vedru.
Po příjezdu jsme postavili altán (ano, pobavili jsme půku tábora, Pat a Mat hadr :)) a do něho umístili stan a kennelku pro Kiru. Měla jsem docela radost z tak šikovného bydlení, ovšem jen do chvíle, než druhý den přišel pořádný vítr a než jsme stihli altán sbalit, tak ho sbalil poryv větru a měli jsme po pr…po altánu :) Takže jsme posbírali torzo zjevně kvalitního výrobku a cestou na oběd jsme ho hodili do kontejneru :))

Kdo by si myslel, že na takovém táboře se fláká, tak by byl pěkně na omylu. V pondělí jsme začínali už v osm, rozházeli jsme se a pak předvedli své umění s pesanama.
Mno, co bych tak asi předvedla, většina účastníků předváděla pěkné výkony, sestavu pro freestyle a podobně. S Kirou jsem nikdy nic takového necvičila, takže jsme předvedly slalom mezi nohama a pár krátkých hodů. Je pravda, že Kiruška chytá skvěle ;)

Jako už tradičně, házení mi zrovna dvakrát nešlo, asi na to nemám buňky :) I když marná prý taky úplně nejsem :) Krom toho, že mi to nelítalo dle mých představ (pravda, většině účastníků to nelítalo dle představ, když přišel silný vítr), tak jsem si zase pohmoždila zádový sval u lopatky a třetí den jsem nebyla schopná házet téměř vůbec, natož pak pořádně.  No nevadí, příležitost pro Dana :)) Na zahájení vyslovil svůj cíl, zjistit o čem přesně dog frisbee je a sebrat mi Kiru :)  Kirušku Ti, opravdu nedám, Dane :P

Takže větší část tábora cvičil s Kirou Dan a nevedli si zase tak špatně. Kira má snahu chytit cokoli :) I když je to nepovedený hod tzv. „jebka“ (naše cvičitelka používá trošku peprnější výraz, ale je to v podstatě to samé :)).
Začali jsme multiple a floutery (s flouterama zeměkouli), nácvik na overy a dlouhé hody. Kira spolupracovala s Danem bezvadně, na plac jsem nechodila záměrně s nimi, abych Kiru nerozptylovala. Umí se už celkem hezky zabalit, při výskoku pro disk a správně dopadnout (až na výjimky), umí odhadnout vzdálenost/výšku a pokud je disk příliš vysoko, tak čeká. A když disk letí, tak ho sleduje a neřítí se bezhlavě jako střela :) Prostě je to šikovná holka :)

Program byl, jako vždy, super – každý den 4 kola se psy + od rána do večera házení, učení různých tríčků, přednášky, cvičení na gymballech (pro psy), čočkách, atd… Nastínění pravidel dog frisbee a samozřejmě turnaj v Kanjamu a letos nově Doublle Disc Court. Musím říct, že BEZVADNÁ hra :)) (i když takový disc golf taky není špatný). Ale VÝHRADY k pravidlům bych měla :D Nejen já, ale většina soutěžících měla výhrady, takže na place nelítaly jen disky, ale taky hodně ostrá slova a občas i hráči :) Je fakt, že tahle hra vás donutí hrát naplno a dát do toho všechno, podmínky nám sice ztěžoval nepříjemný vítr, ale o to byla hra zábavnější :)) Jen jsem litovala holky v roli rozhodčích, protože si touhle disciplínou upletly na sebe bič a vypadalo to už i na vzpouru :D

V areálu fotbalového hřiště, kde jsme cvičili, byla hospoda, gril a hlavně posezení pod velkým párty stanem :) Nabídka hospody mě ale trochu zklamala, borec měl buď utopence a nebo nic. Bohužel (nebo bohudík?) většinu času měl NIC. Na druhou stranu, směli jsme použít gril a ugrilovat si své vlastní maso (díky Kače Tazzíčkové za naložení a připravení výborné krkovice), pivo naštěstí v hospodě měli a kdo chtěl, mohl si nechat u dua „Míchaček“ (Anička a Kristina) namíchat zabijácké koktejly z tajných přísad, občas s tajným jménem a někdy i záhadným obsahem :))
Ve vesnici byla taky skvělá kavárna s výbornou zmrzkou a krámek s potravinami. Jediné, co mi chybělo, byla restaurace, kde bych se pořádně nadlábla :) Při minulém rořníku v Tovačově jsem se trošku rozmazlila :) Ale na našich putováních přírodou jsme zvyklí s Danem jíst leccos…třeba párky s fazolemi z konzervy :) Nutno říci, že tam tedy nebyla žádná hospoda, kde by vařili, ale to se dalo snadno vyřešit výletem do vedlejší vesnice :)

Byl to výborný týden plný zábavy, psů, házení a učení se nových věcí ;) Prostě dobře strávená dovolená ;) Přežili jsme ve zdraví a těšíme se na další ročník :)

Akorát to mám doma teď malinko náročnější a skoro denně musím čelit prosbám Dana a Kirušky – oba chtějí házet disky :D
Takže když nám to dobře půjde, tak vyšlu Dana s Kirou na nějaké to dog dartbee, případně mini distance ;)

 

Díky všem za hezky strávený čas a intruktorkám Míše Andrové a Verče a Markétě Urbáškovým za jejich trpělivost a snahu nás naučit něco nového :)