Výcvik psa není drill. Je to především zábava, souhra a porozumění. Je to radost.

Neexistuje neposlušný pes, ale pouze nepřipravený pejskař.



 Máme ještě pár posledních míst pro tréninky nebo výcvik :)

         Co nabízíme:  

  • tréninky agility a dogfrisbee
  • příprava pro psí sporty už od štěňátka (agility a dogfrisbee)
  • příprava psího parťáka pro běžný život, tak aby byl pohodový pro Vás i Vašeho pejska
  • konzultace, rady a podpora na soutěžích jsou samozřejmostí
  • pracujeme výhradně pomocí metody pozitivního posilování a shapingu (to znamená, že u nás nepoužíváme žádné fyzické korekce, žádný luring – navádění na pamlsky, zrovna tak nepracujeme „kombinací luringu a shapingu“ – tím bychom akorát zbytečně psovi dělali ve výcviku zmatek)
    Pokud hledáte někoho, kdo pracuje shapingem, tak Vás rádi přivítáme do svých řad :) Pokud chcete používat luring – navádění na pamlsky, fyzické korekce psa – například při „sedni“ tlačíme psovi zadek silou k zemi, tak doporučíme najít si cvičitele, který tím to způsobem pracuje. U nás tuto metodu nepoužíváme :)

 

Ceny za tréninky:

Dogfrisbee – individuální hodina – 300 Kč / hodina
(hodina zahrnuje trénink samostatných hodů bez psa a trénink se psem)

Dogfrisbee „skupina“ – 2 teamy – 250 Kč/ hodina / team

Dogfrisbee – trénink bez psů – 200 Kč / hodina

Agility – individuální hodina – 350 Kč / hodina

Agility „skupina“ – 2 teamy – 250 Kč / hodina / team

Výcvik a výchova psího parťáka – 300 Kč/ hodinu
(tato hodina je velmi individuální a vždy o domluvě – na čem by rád daný team zapracoval – shaping, práce na targetech, klikr trénink, trénink motivace, rovnováha drive vs kontrola, přivolání, odložení a mnoho dalšího)

Hodina = 60 minut.

Možnost zakoupení permanentky na 10 hodin – platíte devět hodin, desátá hodina je zdarma.
Permanentka je nepřenosná a platná po dobu 3 měsíců (to znamená, že nevyčerpané hodiny propadají).

Permanentka dogfrisbee 10 lekcí – 2700 Kč

Permanentka agility 10 lekcí – 3150 Kč

Permanentka agility 2 teamy 10 lekcí – 2250 Kč / team

Permanentka dogfrisbee 2 teamy 10 lekcí – 2250 Kč/ team

Permanentka výcvik a výchova psího parťáka 10 lekcí – 2700 Kč

Hodiny vedeme individuálně, pokud však budete mít zájem a sejdete se dva, je možná „skupinová lekce“.

Pokud se na hodinu nemůžete z nějakého důvodu dostavit, prosíme, omluvte se z hodiny nejdéle 24 hodin před začátkem lekce. Jinak hodina automaticky propadá a to by bylo škoda :)

Před začátkem hodiny řádně vyvenčete pejska. Na place mějte své pejsky pod kontrolou, aby nám tu bezprizorně nepobíhali po celém pozemku a neočůrávali ploty, překážky, dům a další objekty na našem pozemku!

V opačném případě – očůrávání budov, plotů a překážek – sankce 100 Kč!!!
(a hezky si vezmete kyblíček, napustíte vodu a pořádně počůrané místo po pejskovi opláchnete ;))

Co s sebou?

Na hodinu si vezměte pohodlné sportovní oblečení (v závislosti na počasí) a pevnou neklouzavou obuv.

Pro psího parťáka si vezměte jeho oblíbené hračky (ideálně přetahovací) a pamlsky dvou hodnot. To znamená obyčejné pamlsky – například granule. Lepší pamlsky – sušené maso, kostičky sýra, průmyslově výraběné pamlsky – prostě cokoli, co je lepší než granule. Pamlsky je nutno mít takové, které pejsek rychle slupne, aby je tak nežvýkal 5 minut a poté nepřemýšlel, co že to ta panička předtím chtěla? :)
Dále pro pejska obojek – obyčejný nylonový případně kožený – v žádném případě stahovací.
Hodina má 60 minut – to znamená, že pes v prvním bloku cvičí (20 minut), poté přijde čas na otázky, probereme teorii (20 minut) a v dalším bloku (20 minut) se opět cvičí. Nelze tu pejska honit v kuse 60 minut. Proto je potřeba, abyste s sebou měli nějakou kennelku, aby si pejsek mohl v klidu odpočinout mezi dvěma bloky.

Věnujeme se výcviku jak úplných začátečníků, tak pokročilým teamům. Příprava a výcvik štěňátek má u nás také své místo – je mnoho a mnoho věcí a cviků, které se dají provádět v rámci přípravy štěňátek do psích sportů s ohledem na věk a přesto naprosto bezpečně.

Výcvik agility zahrnuje také skokovou gymnastiku, práce na směrových povelech, práce na skočkách, na targetech a všemu co k agility patří.

Pro trénink hodů ve frisbee zapůjčujeme sadu vlastních disků – neupravených psími zuby – pro přesnější hody.

Disponujeme novým a velmi kvalitním a bezpečným překážkovým materiálem.

Pracujeme výhradně metodou pozitivního posilování a shapingem – to znamená, že neexistují u nás jakékoliv fyzické korekce psa, cukání za obojek / vodítko, řvaní na psa. Žádné navádění na pamlsky – luring.

I my se stále vzděláváme a zúčastňujeme se tréninků a seminářů, abychom neusnuli na vavřínech a mohli svým klientům stále nabízet to nejlepší.

Pravidelně se zúčastňujeme s našimi psy závodů v dogfrisbee a agility na domácí půdě i v zahraničí.


Něco o nás:

Martina Řepová

Výcviku psů se věnuji devět let. Vše začalo, jak už to tak bývá, pořízením vlastního psa – tedy feny australského ovčáka jménem Kira.

Klasický výcvik v ZKO nás nijak nezaujal. Fyzické korekce, natož použití „donucovacích prostředků“ jako například elektrických obojků, nám bylo cizí. Zároveň jsme nechtěli nějaké pokusy v rámci kombinací klasiky a pozitivky, kombinací luringu a shapingu, neboť to zbytečně zamotá hlavu jak psovodům, tak především psům a je to asi ta nejhorší varianta :)
Chtěli jsme jít jinou cestou.

A tak nám po důkladném prozkoumaní nabídky a možností nezbylo, než si udělat trenéra a lektora sami sobě :)

I když…měla jsem přeci jen štěstí, že jsem našla kvalitní trenérku agility – Janu Zvonkovou (která je nejlepší žačkou Martiny Magnoli Klimešové a s Martinou neustále spolupracuje a inovuje metody výcviku). Bohužel pro nás, Janča má tréninky 150 km daleko a tak aspoň dojíždíme na občasné intenzivní tréninky – protože vždy je prostor se zlepšovat a nikdo není dokonalý.
Tréninky u Jany nám daly opravdu hodně, proto jsme teď tam, kde jsme.

Pozitivka a shaping byl jiný svět, před osmi lety byl ještě v plenkách a ani dnes na něj nenarazíte na každém rohu. Problém je v tom, že lidé si často myslí, že když pejskovi dají kokinko, za to, že si sedl (co na tom, že až na dvacátý povel), tak dělají „pozitivku“. Avšak pozitivní posilování a shaping má svá pravidla, svůj metodický a systematicky propracovaný postup.

Není to v počátcích jednoduché, ale ty výsledky stojí za to! :)

S Kirou se výhradně věnuji agility (Kira se také věnovala povinnostem mateřským, když v roce 2016 přivedla na svět náš vrh A, ze kterého jsme si nechali doma její dceru Raven). Manžel si Kirušku půjčuje pro soutěže dogfrisbee.

Pravidelně jezdíme na MČR AUO v agility, kde se nám podařilo poslední 4 ročníky získat titul Mistr, 1. vicemistr, 2. vicemistr a taky bramborové místo – vždy v družstvech. V jednotlivcích se nám podařilo konečně v roce 2020 ukořistit první místo v agility na MČR AUO v agility.

Kira má v agility zkoušky A1, A2, A3 a splněné podmínky pro udělení titulu A3 Champion. V ASCA agility si v zahraničí vybojovala JS – N, GS – N, RS – N, JS – O, GS – O, RS – O, JS – E a GS – E.

 

Dan Řepa

Výcviku se věnuji o něco kratší dobu, než manželka. Pes pro mne byl (a vždy bude) člen rodiny a fajn společník. Nikdy mě ale nenapadlo, že bych se věnoval psím sportům. Když se v roce 2013 manželka vrátila z „Frisbee tábora“ pod vedením zkušených sester Veroniky a Markéty Urbáškových a Míši Andrové, tak mi nadšeně předváděla, co všechno se s Kirou naučily a mě frisbee nadchlo. A tak přišly první tréninky a příprava s Kirou na závodní kariéru ve frisbee. Pravidelně jsem se zúčastňoval frisbee táborů – pod vedením Veroniky Urbáškové a připravoval jsem si tak Kiru a posléze Raven jak pro distanční disciplíny, tak pro freestyle.

Kiru jsem si vypůjčoval od manželky – takže se Kira věnovala s ženou agility a se mnou frisbee. Bzry jsme ale přišli na to, že tohle dělení se o Kiru není zrovna ideální a tak mi doma zůstala šikovná dcera Kiry z našeho vrhu A – Raven.
Kiru jsem si půjčoval sice dál, ale šetřil jsem si ji už jen na distanční disciplíny. S Raven jsme se věnovali jak distančkám, tak freestylu.

Po čase jsem zatoužil vyzkoušet i agility. A tak jsem se s Ravenkou vrhnul ještě na parkur. Postupem času jsem zjistil, že věnovat se obojímu na vysoké úrovni není zcela reálné – tedy pokud nechcete denně honit psa po parkuru nebo na place s frisbee disky. Což my nechceme.

Takže aktuálně se s Raven (a samozřejmě i s Kirou) věnujeme ve frisbee předně distančním soutěžím – přesněji Super mini distance. Semtam si doma střihneme část nějaké freestylové sestavy nebo nějakého tríčku s diskem. Ravenku to stále moc baví, ale čas nám nedovolí trénovat freestyle pravidelně, a tak se na závodní ploše objevujeme hlavně na Super mini distance, vyjímečně i na Time Trialu či Dogdartbee.
A potom nás také samozřejmě potkáte i na soutěžích agility, kde se stále učíme – jak já, tak Raven.

Naše největší úspěchy ve frisbee:

2. vícemistr Evropy 2022 – disciplína SPTF – Raven

Mistr ČR dogfrisbee 2019 – disciplína SPTF – Kira

Mistrovství ČR dogfrisbee 2019 – SPTF – 10. místo – Raven

Mistrovství Evropy 2019 – 10. místo v SPTF – Raven (Kira se ME 2019 nezúčastnila)

Mistr ČR dogfrisbee 2018 – disciplína SPTF – Kira

Mistrovství ČR dogfrisbee 2018 – Last Chance ve freestyle – 2. místo – Raven

Mistrovství ČR dogfrisbee 2018 – Finále freestyle – 7. místo Raven

Mistrovství Evropy 2018 – Freestyle starters – 2. místo – Raven

Mistrovství Evropy 2018 – SPTF – 26. místo – Kira (po velmi povedeném prvním kole jsme se s Kirou ocitli na prvním místě z 200 teamu celkem z 18ti zemí, bohužel pro druhé kolo mi chyběla přesnější muška a trochu více štěstí a tak  jsme s Kirou klesli na 26. místo)


Kontakt:

Martina Řepová

Hlavečník 153, 533 15  Hlavečník (Pardubický kraj)
GPS souřadnice: 50.0751119N, 15.4314469E

IČ 10736131

číslo účtu: 1531171073/0800 (Česká spořitelna, a. s.)

telefon: 773 551 001

e-mail: Sirah7@seznam.cz

facebook: Danmar Dogsports