Vrh Azure narozený 17. 12. 2016
Azure litter DOB 17. 12. 2016

Rodiče / parents

DAIKIRA Valkar DNA – VP

Tenth Creek Ranch QUICKSTEP
(ASCA name: WTCh. JJ Rusty AFTDcsd)

Kira

Chovatel / kennel: Valkar, CZ
Majitel / owner: Daikira Aussies kennel, CZ
Rodokmen / pedigree: zde / here
Datum narození / DOB: 13. 9. 2012
Jméno / name: DAIKIRA Valkar DNA – VP
Barva / color: red merle s bílými znaky a pálením / red merle c/w
Váha / weight: 16 kg
Výška / height: 50 cm

Chovná fena / brood bitch (KCHBO)
Povahový test / character test:
100 bodů ze sta / points (100 is max)
+ netradiční aport / non-traditional fetch

Zdraví / health

Zuby / teeth: chrup úplný, skus nůžkový /
full dentition, scissor bite
Ocas / tail: dlouhý / long

DKK 0/0  / HD A (MVDr. Michal Čáp)
DLK 0/0  / ED 0/0 (MVDr. Michal Čáp)
OCD nepostižen / OCD clear (MVDr. Michal Čáp)
Spondylóza negativní / spondylosis  clear (MVDr. Michal Čáp)

DOV prostá / eyes clear (MVDr.Beránek)
HSF4 negativní / clear (by parentage)
MDR1 normal / normal (Veterinary Clinical Pharmacology Laboratory, Washington, USA)
CMR1 negativní / clear (Genomia)
CEA negativní / clear (Genomia)
PRA-prcd negativní / clear (Genomia)
DM (SOD1) negativní / clear (Genomia)

Výsledky / results:

Mistr ČR dogfrisbee v SPTF 2019
Czech dogfrisbee champion in SPTF 2019

Kvalifikace na Mistrovství České republiky v agility – páté místo v jumpingu (108 závodníků) a 9. místo v agility (opět 108 závodníků). 200 bodů a druhé místo v součtu. A dva čisté běhy ❤️ / The qualifications for The Chzech agility championship – fifth place in jumping (108 competitors) and ninth place in agility (108 competitors). 200 points and second place in total. And two clean runs 

2. vícemistr na Mistrovství ČR australských ovčáků 2018 v agility – družstva / 3rd place at the Chzech Australian shepherd Championship in agility in squads

1. místo na Mistrovství České Republiky v dogfrisbee 2018 – kategorie Super Pro Toss & Fetch / 1. place at The Open Dogfrisbee Czech Championship 2018 in Super Pro Toss & Fetch.

kvalifikace na Mistrovství světa ve frisbee v USA pro rok 2018 – v SPTF / qualified for the Dogfrisbee World Championship in Super Pro Toss & Fetch for 2018

26. místo (z 200 teamů) na Mistrovství Evropy v dogfrisbee 2018 v kategorii SPTF / 26. place (from 200 teams) in SPTF at the Dogfrisbee European Championships 2018

Kira a Dan získali 3. místo v SPTF na Brněnských psích dnech 2018 / Kira & Dan got 3. place in SPTF at Brno`s dogs days 2018

Kira a Dan získali 2. místo v SPTF na Turnoff Freestyle Weekend 2018 / Kira & Dan got 2. place in SPTF at Turfnoff Freestyle Weekend 2018

Mistr ČR australských ovčáků 2017 v agility – družstva / Winner of the Chzech Australian shepherd Championship in agility in squads

1. vícemistr na Mistrovství ČR australských ovčáků 2016 v agility – družstva / 2nd place at the Chzech Australian shepherd Championship in agility in squads

9. místo na Mistrovství Evropy v dogfrisbee 2016 v kategorii Freestyle Starters / 9. place at the Dogfrisbee European Championships 2016 – Freestyle starters

dvojnásobný vítěz Mája Cupu (2016, 2017) – kategorie Super Pro Toss & Fetch / twice the winner of Mája Cup (2016, 2017)

kvalifikace na Mistrovství světa ve frisbee v USA pro rok 2017 – v SPTF / qualified for the Dogfrisbee World Championship in Super Pro Toss & Fetch for 2017

Výstavy / shows:

Klubová výstava 2013 Mladá Boleslav, tř. dorostu
velmi nadějná, 1. místo, nejlepší z dorostu
***
Club Show 2013 Mladá Boleslav, puppy class
1st place, very promising, Winner of the class
rozhodčí / judge Angela Challenger

Zkoušky / exams:

FCI agility: LA1, LA2, LA3
ASCA agility: JS – N, JS – O, JS – E, RS – N, RS – O, GS – N, GS – O
Nosework: Nu – Z
Povahový test / character test
100 bodů ze sta / 100 points (100 is max)

Rusty

Chovatel / kennel: JJ Ranch, Netherlands
Majitel / owner: JJ Ranch, Netherlands
Rodokmen / pedigree: zde / here
Datum narození / DOB: 2. 6. 2007
Jméno / name: Tenth Creek Ranch QUICKSTEP
ASCA name: WTCH JJ Rusty AFTDcsd
Barva / color: černý s bílými znaky a pálením / black tri (red factor)
Váha / weight: 25 kg
Výška / height: 56 cm

FCI and ASCA registered

Zdraví / health

Zuby / teeth: chrup úplný, skus nůžkový /
full dentition, scissor bite
Ocas / tail: dlouhý / long

DKK 0/0  / HD A
DLK 0/0  / ED 0/0

DOV prostý / eyes clear
HSF4 negativní / clear
MDR1 normal / normal
CMR1 +/ –  / carrier
DM (SOD1): negativní / clear

Tituly / titles

pasení / herding: WTCH, AFTDcsd

Něco o rodičích plánovaného vrhu:

Kira

Kirušku jsme si dovezli před necelými čtyřmi lety jakožto prvního psa. Chtěli jsme pohodového parťáka pro život a taky psa vhodného do sportu a k práci. Proto jsme sáhli po fence, která má v rodokmenu pracovní psy a u níž byl předpoklad velké ochoty a chuti k práci. Kira do puntíku splnila naše představy. Je to naprosto nekonfliktní fena, která dělí osoby a zvířata na dvě skupiny – „Tyhle mám ráda a je potřeba je umazlit k smrti“ a „Ti jsou mi jedno“. Je neuvěřitelně milá a tolerantní, svoje hračky a páníčky si hlídá pouze pohledem, případně se snaží nenápadně druhého psa odstrčit nebo s hračkou utéct. Podobně je na tom s jídlem. O pelíšek se naopak podělí.

S fenkou pracujeme výhradně metodou pozitivního výcviku a shapingem. Věnujeme se především agility a frisbee, v zimě potom nácviku různých tríčků, v plánu máme nosework. Dlouho jsme se věnovali socializaci a základnímu výcviku pro život :) Až později jsme začli s konkrétním výcvikem pro agility a poté pro frisbee. Pravidelně se každý rok účastníme seminářů agility a frisbee. Před 16ti měsíci jsme se začali věnovat těmto sportům i závodně. Především agility. V květnu 2016 jsme se s Kirou zúčastnily Mistrovství republiky australských ovčáků v agility a získaly jsme krásné druhé místo v soutěži družstev. Letos jsme se také více začali věnovat frisbee a Kira s manželem mají za sebou své první dva starty ve freestyle (Brněnské psí dny 6. místo z 19ti týmů, Fun Factory for Frisbee 4. místo z 24 týmů). Letos je čekají ještě jedny závody v Pardubicích a Mistrovství Evropy v Roudnici nad Labem.

Když náhodou zbyde čas, tak vyrazíme na nějaký dogtrekk, občas zavítáme i k ovečkám. Bohužel se nelze věnovat všem disciplínám, kterým bychom se rádi věnovali (i pes musí relaxovat a odpočívat), ale zatím vše, co jsme vyzkoušeli, tak Kiru bavilo.
Máme za sebou i jednu Klubovou výstavu ve třídě dorostu s výsledkem – velmi nadějný, 1. místo, nejlepší z dorostu. Ale popravdě výstavy nejsou můj šálek kávy a tak se především věnujeme aktivním záležitostem.

Zdravotní testy a vyšetření má Kira všechny v pořádku – viz výše. Zrovna tak budoucí otec vrhu. Všechny tyto dokumenty budou zájemcům k dispozici k nahlédnutí.

Rusty

Otce pro plánovaný vrh jsme vybírali opravdu dlouho a velmi pečlivě. Chtěli jsme pracovního psa se skvělým zdravím, milou přátelskou povahou, s drivem a velkou ochotou pracovat a vyhovět páníčkovi.
Výběr padl na Rustyho, jehož jsem, i s jeho rodinou, viděla osobně.

Rustyho jsem poznala v dubnu 2014, když jsme s Kirou jely na seminář pasení do Holandska na JJ ranch. Psi působící na na JJ ranchi jsou skuteční pracanti s velkým drivem a schopností pracovat samostatně, ale rozvážně s chladnou hlavou. Měla jsem možnost několik z nich vidět při práci a přiznám se, že mě opravdu nadchli. Věnují se hlavně pasení a to jak ovcí, tak kachen i dobytka. Někteří z Rustyho sourozenců běhají agility a jsou velmi rychlí ;)
Rusty se věnuje pasení a  na kontě má připsané dva tituly –  a to WTCH – working trial champion – což je v podstatě nejvyšší titul získaný v pasení v klasickém trialu dle ASCA pravidel. Tento titul dokončil ve svých třech letech. Dále se Rusty pyšní titulem AFTDcsd – což je titul získaný v tzv „farmářském“ trialu, kde se vychází více z praxe a pes předvádí každodenní běžnou práci se stádem. Malá písmenka za titulem – csd – cow, sheep, duck – znamenají, že tento titul zahrnuje práci jak s dobytkem, tak s ovcemi i kachnami. Rodiče i prarodiče Rustyho mají všichni také titul WTCH a kromě dědečka z matčiny strany se také všichni mohou pochlubit titulem Hall of Fame (HOF). I v dalších generacích najdeme předky s titulem HOF a WTCH případně s jiným titulem z pasení.

*****

Zájemce budeme vybírat pečlivě po osobním setkání. Podmínkou je trvalý kontakt s majitelem po celý život štěněte. Na oplátku se budete moci kdykoli obrátit na nás s dotazem, s radou či pomocí.
Štěňátka budou očkovaná, odčervená a budou mít vyšetření očí. Budou vybavena Europasem, průkazem původu a samozřejmě k nim bude řádná kupní smlouva. Dále k nim dostanete kopie všech dokumentů týkajících se rodičů (zdravotní testy, certifikáty,…) Budou mít FCI i ASCA registraci.
Ke štěňátkům dostanete dále oblíbenou hračku a krmivo pro první dny, na které budou zvyklá z domova.

 

Something about the parents of the planned litter:

Kira

Why her:

Kira was brought as our first dog nearly four years ago. Primarily, we have chosen this breed for its excellent character and sport abilities.  Furthermore, we have also wanted a dog with an exceptional pedigree that would one day produce an outstanding litter.

Her temperament:

Looking back, Kira met all of our expectations to the letter. She is a bitch that is extremely intelligent, has a great willingness and desire to work. She is incredibly sweet, tolerant, she loves her work, is very friendly with other people and dogs.

Training and competition success:

We are training Kira exclusively using positive training and shaping. On top of that, we actively participate in educational seminars. We take a part mainly in an agility and Frisbee competitions. Moreover, we will start nose-work training in the upcoming winter month.

Competition and shows success:

So far, Kira has been competing for 16 months. During this period, we have been focusing on a agility and frisbee.

*  In May 2016 we participated in Agility Championship of Australian Shepherd where we won 2nd place in the team competition.

*  This summer we were placed 6th at the Brno dog days (out of the 19 teams).

*   She was also placed at the Fun Factory for Frisbee4th place (out of 24 teams).

*   She was placed at Super Pro Toss & Fetch  24th (out of the 166 teams) and she was placed at freestyle – 9th (out of 30 teams) at Dogfrisbee European Championships 2016.

*  As a puppy she has also won a Club show in a junior class “Best Puppy”.

When time allows we like to do some dogtrekks and herding. However, due to our busy professional life we cannot devote ourselves to all disciplines available but so far everything we’ve tried Kira took to her stride.

Health:

All Kira’s medical tests and examinations are very optimistic (same as of the future sire). All of these documents will be available on request.

 

Rusty

Why him:

After a painstaking selection we have chosen Rusty. A working dog with great health, sweet and friendly character. Moreover, that is exceptionally willing to work and always wanting to meet the owner’s expectations.

A bit about him:

We met Rusty in April 2014 when we attended the JJ Ranch herding seminar in Holland. The JJ Ranch dogs are coolheaded, hardworking with a great ability to work independently. Nearly all of the JJ Ranch dogs are used for herding sheep, ducks and cattle.

After having the opportunity seeing some of them at work we had decided that Rusty is the perfect match for our Kira.

His training and competition success:

Rusty’s training has been devoted mainly to herding. During his career he has obtained titles at the highest level.

*   WTCH – Working Trial Champion – this is basically the highest degree obtained in herding in a classic trial according to ASCA rules. This title is completed in its three years.

*   AFTDcsd – a title obtained in the so-called „farmer’s“ trial, which is based more on day-to-day practice where dog has to shows his daily routine work with the herd.

Small letters for the title – csd – cow, sheep, duck – mean that this title includes working with both cattle and the sheep and ducks.

His pedigree:

Rusty’s parents and grandparents have all also obtained the WTCH title and some of his ancestors had also been included in the famous Hall of Fame (HOF). The most recent proud owner of the Hall of Fame (HOF) title is his mother’s side grandfather.

*****

We will choose the applicant very carefully after a personal meeting. One of the condition for obtaining ownership of the puppy will be a permanent contact with the owner. In return, you will receive our full support in terms of advice and help.

Puppies will be vaccinated, wormed and eye examined. They will be equipped with the Europass, their pedigree and a purchase contract. Furthermore, you receive copies of all documents relating to the parents (medical tests, certificates, …), plus the FCI and ASCA registration.

Finally, to get you off to a good start we will let you to take away your puppy’s favourite toy and food.