Návštěva „tety“ Verči a bráchy Noxe v Brně 14. 11. 2012

Na cestu do Brna, respektive na návštěvu jsem se opravdu těšila. Cestuji ráda a konečně jsme se měly potkat s Verčou – dalším členem Valkaráčků, která má doma našeho psího bráchu Noxe :)

Cestování se štěněcím miminem není zas taková hračka, potřebovala jsem mít vyřešené před cestou 3 záležitosti: jednak aby Kira byla dostatečně vyvenčená, aby měla v sobě snídani a aby byla aspoň trošku utahaná a ve vlaku ideálně spala. No, venčení podle plánu nešlo – těsně před cestou ne a ne loužičku vyprodukovat (nicméně žádná nehoda se cestou nestala), snídani měla v bříšku, pak jsme šly na ktátkou procházku, doma si chvíli pohrály a vyrazily jsme. Kira prospala jak cestu v MHD, tak cestu ve vlaku. Tvářila se jakože ona cestuje vlakem normálně a protože je to „nůďo“, tak běžně cestou spí :)

Pán v kupé se o Kiru zajímal, co že je to za plemeno, jestli je to kříženec kólie atd. Tak jsem vysvětlila jak se věci mají a co máme doma za poklad :) Cestu Kira celou prospala a když jsme dojely do Brna, tak na mě koukala s výrazem:“Mámo, já spím, kam mě to zase táhneš?“ Jen jsme potkaly Verču s Noxem, tak byla Kira okamžitě probuzená a hurá, jdeme s bráchou tropit lumpárny.

Musím říct, že lumpárny tropili, rvali se jak o život a ani jeden nedal tomu druhému nic zadarmo :) Jsou to dost podobné povahy a sebevědomí jim tedy rozhodně nechybí. Daly jsme si s Verčou pozdní oběd a vyrazili na procházku s Alicí a její úžasnou Cikorkou a Blackem :) Byla to taková už slušná aussie procházka: 2 škvrňata, Cikorka (naše ségra z Céčkového vrhu), Black a Sideček. Tam škvrňata pokračovala a řádila jako černé ruky, Kirušce se už i nožičky motaly :) Ale myslíte, že přestala? Kdepak :)

Z procházky jsme se vraceli příjemně naladění a spokojení, nekteří i unavení, škvrňata zabahnění :) Celkově jsem si den s aussíkama, Verčou a Alicí fakt užila a už se těšíme na další pokračování, což budou pravděpodobně Mikulášské závody v Brně :)

Kira byla suprová, neúnavná, veselá správná raubířka, která ve vlaku odpadla :) Domů jsem ji dovezla jako gumového panáka, jak měla dost. Ovšem nutno dodat, že únava byla pryč jen co si s Danem začli hrát, zato v noci spinkala jak budulínek :)

 

Kira a brácha Nox (foto Veronika Gesierichová)