Trénink agility s Ivetou Matzenauerovou 17. 3. 2012

„Jak dlouho bude trvat ten trénink?“ ptal se mě Dan pár dní předem. „Nevím, tak dvě, maximálně 3 hoďky, minule byl na dvě hodiny“ odpovídala jsem, přesvědčená, že mluvím pravdu. Chyba, byli jsme tam do 19h :)

Před polednem jsme si dali lehkou „snídani“ (kdyby si včas Síma nevšimla, že dobrmanky chtějí také „snídat“, tak by ta naše snídaně byla opravdu ultra lehká :)) a pomalu jsem se přesunuli do Ratenic na cvičák. No pomalu…Síma jezdí jako drak.

Střídali jsme tak různě pobyt v hale a venku na sluníčku, protože to bylo pro tenkokrát fakt luxusní. Sešlo se nás poměrně dost, přijela i Martina Hodková a Bára Špatná a přivezly Ziggy, Tiff, Grippena a ještě Kinder. Řekla bych, že trénink to byl docela intenzivní, parkury byly rozličně postavené a bylo dost času, aby si každý mohl vypilovat své drobné chybičky a procvičit to, co již umí. Mě osobně se jako pozorovateli trénink moc líbil. Myslím, že každý si přišel na své.

Střihla jsem si dokonce i roli kadeřnice. To když Martina chtěla srovnat takový schodek ve vlasech a Ira na mě napráskala, že jsem profi kadeřnice (fakt dík :D). Ne že by mi dělalo problém někomu z přátel/znamých poupravit vlasy. Jen u některých se bojím trochu víc, že přijdu o hlavu, když se jim to nebude líbit :D Aneb Martina:“Jo, takhle to klidně vezmi, jen ať to není moc krátké do culíku. Já s tím nemám problém“. Já:“No jo, ale abych pak neměla problém já!“ :D Ale jak vidíte, zarovnání schodku se vydařilo, jsem naživu a dokonce i zdravá (myslím fyzicky).

Dan měl pořád pocit, že by nebylo marné hodit něco do žaludku, jelikož ho včerejší pivínko trochu rozhodilo. Tak jsem přišla s nápadem, že by se třeba dala objednat někde pizza. Dala, Irča objednala. A musím říct, že byla moc dobrá a to pizzu nemám dvakrát v oblibě. Jen se musím přiznat, že jsem omylem Ireně snědla kousek z její pizzy. Vrhla jsem se na pizzu s přesvědčením, že je moje (špenát a smetana). Až když jsem byla u konce prvního kousku, tak jsem se zarazila:“Dane…co myslíš, je to pizza se šunkou nebo se slaninou?“ „No, řekl bych, že spíš se šunkou…“ A sakra… Tak jsem ulomila stejný kousek ze své pizzy a nacpala ho na místo, kde byl ten původní. Řekla bych, že Ira nic nepoznala. Promiň, to samo :)

Když to shrnu, tak to byl opravdu příjemně strávený den ve společnosti stejně naladěných fajn lidí, prima šikovných psů, vylepšený spoustů vtípků nejen na téma psi a agility. A hlavně jsem si ho všichni parádně užili  (řekla bych, že i Dan, měl s sebou totiž knížku na čtení :))