Výcvik psa není drill. Je to především zábava, souhra, porozumění a moře trpělivosti.



         Co nabízíme:  

  • tréninky agility na oploceném udržovaném prostoru vybaveném všemi překážkami pod dohledem zkušené trenérky a závodnice
  • nové a především bezpečné agility překážky dle řádu KAČR – máme kompletně vybavený plac
  • příprava pro agility už od štěňátka
  • konzultace, rady a podpora na soutěžích,…
  • pracujeme výhradně pomocí metody pozitivního posilování a shapingu 

Ceny za tréninky:

Od 1. 9. 2024 se mění některé podmínky v našem výcvikovém středisku. Přednost mají ty teamy, které chtějí chodit pravidelně. Tudíž preferujeme zakoupení permanentky.
Pokud i tak budete chtít přijít jednou za čas, něco poladit, budete chtít konzultaci nebo intenzivní trénink – je tady stále i tato možnost. Nicméně cena za tuto samostatnou hodinu se bude lišit a od 1. 9. 2024 navyšujeme cenu samostatné individuální hodiny (60 minut).

Cena za samostatnou individuální hodinu – 500 Kč

Hodinu můžete využít k čemukoliv, ať už je to trénink zónovek, práce na skočkách, sekvence nebo celý parkur.

Částku za tuto hodinu je potřeba uhradit dopředu na účet. Tak, aby byla nejpozději 24 hodin před začátkem lekce připsána na našem účtu.

V případě zakoupení permanentky na 10 vstupů je cena za jednu hodinu 360 Kč.

Permanentka je nepřenosná a platná po dobu 3 měsíců (to znamená, že nevyčerpané hodiny propadají).

Permanentka agility 10 lekcí – 3600 Kč

Permanentka agility 2 teamy 10 lekcí – 2700 Kč / team

Hodiny vedeme individuálně, pokud však budete mít zájem a sejdete se dva, je možná „skupinová lekce“.

Pokud se na hodinu nemůžete z nějakého důvodu dostavit, prosíme, omluvte se z hodiny nejdéle 24 hodin před začátkem lekce. Jinak hodina  propadá.

Před začátkem hodiny řádně vyvenčete pejska. Na place mějte své pejsky pod kontrolou, aby nám tu bezprizorně nepobíhali po celém pozemku a neočůrávali ploty, překážky, dům a další objekty na našem pozemku.

 

Co s sebou?

Na hodinu si vezměte pohodlné sportovní oblečení (v závislosti na počasí) a pevnou neklouzavou obuv.

Pro psího parťáka si vezměte jeho oblíbené hračky (ideálně přetahovací) a pamlsky dvou hodnot. To znamená obyčejné pamlsky – například granule. Lepší pamlsky – sušené maso, kostičky sýra, průmyslově vyráběné pamlsky – prostě cokoli, co je lepší než granule. Pamlsky je nutno mít takové, které pejsek rychle slupne, aby je tak nežvýkal 5 minut a poté nepřemýšlel, co že to ta panička předtím chtěla? :)
Dále pro pejska obojek – obyčejný nylonový případně kožený – v žádném případě stahovací.
Hodina má 60 minut – to znamená, že v průběhu hodiny je potřeba i nějaké čas na odpočinek – kdy pejsek odpočívá a my můžeme probrat teorii. Nelze tu pejska honit v kuse 60 minut.

Věnuji se výcviku jak úplných začátečníků, tak pokročilým teamům. Příprava a výcvik štěňátek má u nás také své místo – je mnoho a mnoho věcí a cviků, které se dají provádět v rámci přípravy štěňátek pro agility s ohledem na věk a přesto naprosto bezpečně.

Výcvik agility zahrnuje také skokovou gymnastiku, práce na směrových povelech, práce na skočkách, na targetech a všemu co k agility patří.

Disponujeme novým a velmi kvalitním a bezpečným překážkovým materiálem.

Pracujeme výhradně metodou pozitivního posilování a shapingem – to znamená, že neexistují u nás jakékoliv fyzické korekce psa, cukání za obojek / vodítko, řvaní na psa. Žádné navádění na pamlsky – luring.

I my se stále vzděláváme a zúčastňujeme se tréninků a seminářů, abychom neusnuli na vavřínech a mohli svým klientům stále nabízet to nejlepší.

Pravidelně se zúčastňujeme s našimi psy závodů v dogfrisbee a agility na domácí půdě i v zahraničí.


Něco o mě:

Martina Řepová

Výcviku psů se věnuji od roku 2012. Vše začalo, jak už to tak bývá, pořízením vlastního psa – tedy feny australského ovčáka jménem Kira.

Klasický výcvik v ZKO nás nijak nezaujal. Fyzické korekce, natož použití „donucovacích prostředků“ jako například elektrických obojků, nám bylo cizí. Zároveň jsme nechtěli nějaké pokusy v rámci kombinací klasiky a pozitivky, kombinací luringu a shapingu, neboť to zbytečně zamotá hlavu jak psovodům, tak především psům a je to asi ta nejhorší varianta :)
Chtěli jsme jít jinou cestou.

A tak nám po důkladném prozkoumaní nabídky a možností nezbylo, než si udělat trenéra a lektora sami sobě :)

I když…měla jsem přeci jen štěstí, že jsem našla kvalitní trenérku agility – Janu Zvonkovou (která je nejlepší žačkou Martiny Magnoli Klimešové a s Martinou neustále spolupracuje a inovuje metody výcviku). Bohužel pro nás, Janča má tréninky 150 km daleko a tak aspoň dojíždíme na občasné intenzivní tréninky – protože vždy je prostor se zlepšovat a nikdo není dokonalý.
Tréninky u Jany nám daly opravdu hodně, proto jsme teď tam, kde jsme. A od roku 2013 jezdíme pravidelně do výcvikového střediska Amonra právě k Janě Zvonkové.

Pozitivka a shaping byl jiný svět, který byl tenkrát ještě v plenkán. Dnes na něm narazíte na každém rohu. Problém je v tom, že lidé si často myslí, že když pejskovi dají kokinko, za to, že si sedl (co na tom, že až na dvacátý povel), tak dělají „pozitivku“. Avšak pozitivní posilování a shaping má svá pravidla, svůj metodický a systematicky propracovaný postup.

S Kirou se výhradně věnuji agility (Kira se také věnovala povinnostem mateřským, když v roce 2016 přivedla na svět náš vrh A, ze kterého jsme si nechali doma její dceru Raven). Manžel si Kirušku půjčuje pro soutěže dogfrisbee.

Pravidelně jezdíme na MČR AUO v agility, kde se nám podařilo poslední 4 ročníky získat titul Mistr, 1. vicemistr, 2. vicemistr a taky bramborové místo – vždy v družstvech.
V roce 2023 jsem s Kirou v jejich jedenácti (!) letech vybojovala v jednotlivcích titul MISTR ČR australských ovčáků v agility.

Kira má v agility zkoušky A1, A2, A3 a splněné podmínky pro udělení titulu A3 Champion. V ASCA agility si v zahraničí vybojovala JS – N, GS – N, RS – N, JS – O, GS – O, RS – O, JS – E a GS – E.

Aktuálně se věnuji agility s vnučkou Kiry – Deli. Deli se od začátku kariéry věnovala převážně frisbee – s manželem. Když Kiruška odešla do sportovního důchodu, převzala jsem si výcvik Deli já a připravujeme se na agility. Zatím jsme se zúčastnily jen pár závodů A0, ale už se těšíme, až nastoupíme do jedniček.

Kontakt:

Martina Řepová

Hlavečník 153, 533 15  Hlavečník (Pardubický kraj)
GPS souřadnice: 50.0751119N, 15.4314469E

IČ 10736131

číslo účtu: 1531171073/0800 (Česká spořitelna, a. s.)

telefon: 773 551 001

e-mail: Sirah7@seznam.cz

facebook: Danmar Dogsports