1. ledna 2023 – přejeme všem krásný a šťastný rok 2023!

16. 11. 2022 – nám byl doručen předčasný TOP vánoční dárek! A to klec VarioCage Double L. Jsme se smečkou mega spokojeni, klec je perfektní, jednoduchá, prostorná, bezpečná a prošla přísnými crash testy ve Švédsku! Děkujeme www.klecepropsy.cz !!!

 

8. – 9. 10. 2022 – Dvůr Králové nad Labem – Bye Bye Summer – rozloučení s frisbee sezónou

sobota SPTF
Raven 3. místo / place / 72
Kira 2. místo / place / 72
Deli 48. místo / place / 72

neděle SPTF
Raven 19. místo / place / 57
Deli 36. místo / place / 57

neděle Quadrupped výjimečně si Dan s Kirou odskočili na quad
Kira 8. místo / place / 16

Po náročné frisbee sezóně, přišla chvíle aspoň na trochu agility. Kvůli dvěma frisbee vrcholům – Mistrovství Evropy a Mistrovství světa – jsme většinu volného času využili právě na tréninky pro frisbee a tak nebyl v podstatě prostor pro agility.

2. 10. 2022 – Ratenice Mistrovství České republiky australských ovčáků v agility 2022 (rozhodčí Rene Blank, DE) / Australian shepherd championship in agility 2022 (judge Rene Blank, DE)

agility družstva / squads – Dan a Raven – DIS
jumping družstva / squads – Dan a Raven – 1. místo / place / 53 teamů
agility družstva / squads – Martina a Kira – 1. místo / place / 52 teamů
jumping družstva / squads – Martina a Kira – 4. místo / place /53 teamů

agility jednotlivci / individual – Dan a Raven – DIS
jumping jednotlivci / individual – Dan a Raven – 21. místo / place / 53 teamů
agility jednotlivci / individual – Martina a Kira – 4. místo / place / 47 teamů
jumping jednotlivci / individual – Martina a Kira – 25. místo / place / 53 teamů

Raven se zúčastnila agility závodů v Hrádku u Pardubic, týden před MČR australských ovčáků v agility. Kiru jsem ze závodů škrtla. Nelíbil se mi povrch a parkur byl strašně „nahečmaný“ a to nemám ráda já a především ani Kira. Styl brzda – plyn není naše hobby :) A Kiře se před MČR AUO odpočinek bude jen hodit.

24. 9. 2022 – Hrádek u Pardubic – Dvojzkoušky (rozhodčí Jiřina Máčková)
1. běh LA2 – Dan a Raven – 1. místo / place
2. běh LA2 – Dan a Raven – DIS

16. – 18. 9. 2022 – Poznaň Polsko / Poland – Mistrovství světa 2022 / USDDN World Finals 2022

Co říct k našemu historicky prvnímu startu na Mistrovství světa.
Kira i Raven se kvalifikovaly na MS v dogfrisbee již několikrát, ale jelikož se vždy konalo za velkou louží (USA), tak jsme se kvůli nedostatku finančních prostředků nikdy nezúčastnili.

Do Polska jsme se těšili. Jelikož Kira je naše hvězda a bylo jasné, že toto je její první a poslední šance ukázat se na MS, tak byla pro nás jasná volba. Byla zkušenější, vždy spolehlivější, než Raven. Něco mi však našeptávalo, že Raven by byla lepší volba. Prošla jsem výsledky za letošní sezónu, Raven vždy skončila na lepším místě než Kira. Kira se zdála být i unavená po náročné sezóně. Raven naopak zkušenější, klidnější. V den startu jsme se rozhodli pro Raven. Bylo mi to líto, Kira je po našem boku deset let a dokázala toho neskutečně moc, ale těch deset let bylo znát, byla unavená a nechtěli jsme riskovat, že se zase obnoví její zranění.

Polsko nás hrozně zklamalo. Závody lze shrnout slovy „VŠE PRO DIVÁKY“ případně „MÁLO MUZIKY ZA HODNĚ PENĚZ“ (Pro představu 3 minuty na hřišti za celé MS nás vyšly na 50 Euro :wall: ). Závodníci nebyli důležití. Zázemí špatné, pár toytoy budek, nebyla voda pro psy. Stany, klece a veškeré vybavení jsme si museli od auta odnosit ručně 1,5 km od parkoviště do přísně vyhrazeného prostoru, kde jsme byli všichni nacpaní jako sardinky). Pokud jsme tedy vůbec měli kde zaparkovat. Parkoviště bylo veřejné a jeho kapacita byla max 20 aut. Dvě hodiny před začátkem akce bylo už plné.

Celý víkend foukal šílený vítr, který většinu závodníků překvapil a pohřbil šance mnoha mistrovských teamů. Sledovali jsme průběžné pořadí a do hlavy si uložili start bloku, ve kterém byl hned na začátku Dan a Raven. Ale předchozí blok skončil dříve a diváci přeci nebudou čekat! A tak, bez ohledu na závodníky, bez ohledu na to, že nebudou připravení a psi rozehřátí a rozcvičení, se odmávnul začátek bloku o 15 minut dříve. Na každé akci, na které jsme vždy byli, se časy dodržovaly striktně, nikdy by se nestalo, že by něco začalo dřív, pokud s tím závodníci nepočítají. Za následek toho bylo, že Dan s Raven na svůj první start na MS sprintovali přes celý park, sotva Dan vyndal Raven z kennelky. Bez přípravy, Ravenka neměla šanci, netušila, že disky se budou chovat ve vichru jinak, nemohla si to před startem vyzkoušet, osahat, vlastně ani Dan ne.

Vždy stojím při startu za páskou za Danem jako podpora. Tentokrát jsem tam nebyla. Stihla jsem doběhnout v půlce kola, když jsem po několika minutách s hrůzou zjistila, že Dan není na smluveném místě a že jde na start. Nepřipravenost, spěch a stres sehráli svou roli. Dan a Raven odcházeli s počtem 14 bodů z prvního kola. Naše šance na MS byly pryč. Ve druhém kole byl problém opačný, před Dana se na startu dostali jiní závodníci a naopak s Raven čekali 30 minut na start. Nicméně, druhé kolo už bylo o něčem jiném. Dan a Raven naházeli neuvěřitelných 24,5 bodů z 25 možných! Za celé konání MS tyto body nikdo další nenaházel ani v jednom kole.

Stačilo to na 23. místo. Taky vám vrtá hlavou, jak by to dopadlo, kdyby se Dan v klidu mohl připravit na první kolo? Nám už ne, to jsou závody. Jednou si nahoře, jednou dole :)

9. – 11. 9. 2022 – Dvůr Králové – Mistrovství České republiky 2022
SPTF
Raven 16. místo / place / 105
Kira 21. místo / place / 105
Deli 49. místo / place / 105

9. – 10. 7. 2022 – MISTROVSTVÍ EVROPY / EUROPEAN CHAMPIONSHIP 2022 – SLOVINSKO / SLOVENIA

Raven s Danem se stali druhými vícemistry Evropy!!! Mega gratulace!!! Raven naše třeštiprdlo, která jde do všeho na 200% a občas je těžké ukočírovat její drive, díky kterému si semtam vyrazí disk z držtičky… Tak na ME nám všechna ta nepovedená kola v předchozí letech vynahradila a ukázala, že dovede být spolehlivá i v opravdu náročných podmínkách.V září desetiletá „babička“ Kira v obrovské konkurenci 154 teamů získala neuvěřitelné 5. místo!!! Tři týdny před ME nám zatrnulo – Kiře se obnovilo staré zranění na levé přední noze a zvažovali jsme, že ji z ME škrtneme. Pár dní před startem absolvovala lehčí trénink, který dopadl perfektně, noha se zdála být v pořádku. A tak i Kira dostala možnost reprezentovat ČR. Samozřejmě jsme byli připraveni ji kdykoli škrtnout z finále, kdyby se zranění opět projevilo.
Delinka jela sbírat zkušenosti. Bohužel špatně snáší cestování a sedm hodin v autě ji poměrně vyčerpalo. Její výkon v prvním kole na finále nestačil. A tak skončila s výsledky z prvního kola na 72. místě, což vlastně není zas tak špatné – vždyť na start se postavilo 154 teamů :)

Raven and Dan became the second European vice – champions!!! Congratulations!!! Raven, our big crazy mouse, who goes into everything at 200% and sometimes it’s difficult becouse of her drive, due to which she knocks the disc out of her mouth… So at the ME, she made up for all the failed rounds in previous years and showed that she can be reliable as well in really demanding conditions. In September, ten-year-old „grandmother“ Kira won an incredible 5th place in a huge competition of 154 teams!!! Three weeks before the European Championship, we had a hard time – Kira’s old injury on her left front leg returned, and we considered dropping her from the European Championship. A few days before the start she did a lighter training which went perfectly, the leg seemed to be fine. And so Kira also got the opportunity to represent the Czech Republic. Of course, we were prepared to cut her from the final if the injury showed up again.
Delinka went to gather experience. Unfortunately, she doesn’t like traveling and seven hours in the car left her quite exhausted. Her performance in the first round was not enough for the final. And so she finished with the results of the first round in 72nd place, which is actually not so bad – after all, 154 teams took part :)

SPTF (Super Pro Toss & Fetch)

Raven 3. místo / place / 154
Kira 5. místo / place / 154
Deli 72. místo / place / 154

20. – 21. 8. 2022 – Dvůr Králové – Fun Factory For Frisbee

SPTF
Deli 3. místo / place / 84
Raven 35. místo / place / 84

Kiruška bohužel nestartovala. Dva týdny před FFFF se jí obnovilo staré zranění na levé přední končetině (natažený úpon v rameni). Kira sice nekulhala a klinicky působila zdravě. Ale bude jí deset let a je to naše želízko v ohni pro boj na ME a MS. Takže jsme Kiru škrtli a pošetřili a zvažujeme, zda bude vůbec startovat na ME

9. – 10. 7. 2022 – Malá Skála – Turnoff Freestyle Weekend

SPTF
Raven 19. místo / place / 90
Kira 21. místo / place / 90

2. 7. 2022 – Šestajovice – ALAVIS Prahaha Distance

SPTF
Raven 1. místo / place / 39
Kira 3. místo / place / 39

25. – 26. 6. 2022 – Ratenice – Letní Canvit párty (rozhodčí Karel Havlíček)
1. běh Agility open L – Dan a Raven – DIS
1. běh Jumping open L – Dan a Raven – DIS
1. běh LA2 – Dan a Raven – DIS
2. běh LA2 – Dan a Raven – DIS
3. běh LA2 – Dan a Raven – 4. místo / place

27. – 29. 5. 2022 – Výlet na ASCA agility závody do Rakouska
Včera jsme se vrátili z třídenního agility maratonu v Rakousku v Boheimkirchenu ???? Poprvé jsme byli s Kirou (a maličkou Raven) v Boheimkirchenu v roce 2017 a pak také v roce 2019, mezitím jsme si na ASCA závody vyrazili do Rakouska do Munchendorfu. Ravenka startovala na ASCA poprvé v roce 2019 právě z Boheimkirchenu.
Do Boheimkirchenu jsme dorazili už za tmy, po téměř pěti hodinách jízdy. Rozbalili jsme stan pro nás, stan pro psy a dali jsme si pozdní večeři.
Na tyto závody jsem se moc těšila, předchozí ročníky zhatil covid.
Holky startovaly v pátek a v sobotu ve 4 bězích, v neděli ve třech.
Kiruška startovala ve třídě Elite. Ravenka ve třídě Novice (jumpers a gambler) a Open (regular). Závody posuzoval rozhodčí z USA – Michael Black.
Kira byla před dvěma a pul měsíci na kastraci, tréninkům jsme tedy moc nedaly, pracovaly jsme hlavně na budování kondice. Hodně jsme plavaly (ano, i ja :)) a Kiruška běhala v lese u koloběžky (bez zápřahu). Ravenku zlobil od začátku ledna pořád ocásek, tak ani tam ty tréninky nebyly to pravé ořechové. Kira měla dva lehké tréninky a na trénování gambleru nebyl prostor.
A podle toho to taky vypadalo ???? Kira doběhla jen dva gamblery ze tří a z toho ještě jen jeden stihla v limitu. Ravenka se s gamblerama poprala o něco lépe, ale měla jednodušší parkury ve své kategorii.
Kiře jsem pokazila hned první běh, když jsem se stáhla v jumpingu brzy a ona to vzala za mnou a skočila jinou skočku. Gamblery byly tentokrát hodně těžké a Kira chodí směrem od paničky velmi nerada ???? A tak jsem si říkala, že se do toho opřeme v regularech (agility). Opřely jsme se tak, že při náběhu z oblouku se Kira vřítila tryskem na houpačku (která má bohužel už obroušený povrch a dost klouzala), prohrábla na ní nohama a sletěla dolů – naštěstí na všechny čtyři. Protože jsem dělala za houpačkou záda, tak jsem to neviděla (až potom na videu), jen podle povzdechu diváků mi došlo, že je asi někde chyba. Nicméně regular jsem doběhla, ale tím pádem bez překonané houpačky. Po třech startech 3 : 0 pro pana Blacka ???? Tak dáme aspoň poslední regular! Ten jsme teda fakt daly a perfektně, nicméně bez umístění na bedně. Kiruška, už téměř v deseti letech, nemá tu rychlost a omladině už nestíhá.
Sobota byla už lepší, doběhly jsme 3 běhy ze 4 – dokonce i gambler. V jumpu jsem se sekla a udělala záda o překážku dříve, než jsem původně chtěla a Kiru jsem tím pádem poslala jinam.
Neděle už byla na nás moc. Respektive asi spíš na mě. Od rána jsem bojovala s migrénou a nadopovaná analgetikama jsem se motala po parkuru. V prvním gambleru jsem nebyla schopná ani dát dohromady kurz, byla jsem spíš ráda, že chodím a nedovedla jsem si představit, jak budu běhat. Nakonec jsem tu trať dala dokupy a vůbec to nebylo marné, ale gamblerovou část jsme nedaly. Ve druhém gambleru jsem si vymyslela, už poměrně v klidu, hezký kurz, bohužel gamblerovou část jsme daly s Kirou po limitu. Poslední start – regular. Už jsem toho měla fakt plné kecky, analgetika moc nezabírala a celkově jsem byla už opravdu unavená. Asi i Kirunka toho měla už dost a tak, v jinak hezkém běhu, skopla jednu laťku a tak jsme žádné body nezískaly. Nicméně i tak si tam dokončila poslední titul a je teď tedy Daikira Valkar JS – E, RS – E, GS – E ????
Raven, to byla jiná liga. Ten pes snad čerpá energii ze vzduchu, nebo já nevím… Prosvištěla celkem 11ti běhama, stejně jako Kira. První den získala 3 druhá místa a jedno první a postoupila do třídy Open. V sobotu to trochu otočila a brala 1 druhé místo a tři první místa. V jumpu splnila podmínky pro přestup do třídy Elite. V neděli, i jinak energií sršící Raven, byla už také unavená. Jeden gambler nedoběhla, druhý dala 0,14 vteřiny po limitu. V regularu skopla jednu laťku. I tak nakonec brala dvě třetí místa. Raven si splnila tři tituly. A tak je Azure Quickstep Girl Daikira Aussies JS – N, GS – N, RS – N a JS – O ????
Byla to jízda! Raven i Kira mi udělaly opravdu velkou radost. Obě se krásně soustředily a makaly naplno celé tři dny. Za celé 3 dny 11 startů a každá skopla jen jedinou laťku a to v neděli, kdy už jsme byli všichni unavení ????
Kirušce jsem obzvlášť vděčná, že v deseti letech pořád maká a i když na ty mlaďochy už nemá, tak rozhodně se na parkuru nefláká a pořád do toho umí šlápnout ????

14. – 15. 5. 2022 – Tovačov – KDDF

SPTF
Raven 6. místo / place / 56
Kira 8. místo / place / 56

29. 4. 2022 – Lysá nad Labem – Trojzkoušky Úžasné Agiplochy (rozhodčí Lucie Krejčí)
1. běh LA2 – Dan a Raven – 3. místo / place
2. běh LA2 – Dan a Raven – DIS
3. běh LA2 – Dan a Raven – 3. místo / place

9. – 10. 4. 2022 – Dvůr Králové nad Labem – Turnoff Distance Weekend

SPTF
Raven 12. místo / place / 44

3. 4. 2022 – Ratenice – Canviťácké dvojzkoušky (rozhodčí Rene Blank, DE)
1. běh LA2 – Dan a Raven – 4. místo / place
2. běh LA2 – Dan a Raven – 4. místo / place

8. 3. 2022 – Kirušce byla z preventivních důvodů provedena kastrace na klinice NeoVet. Nechali jsme vyhotovit kompletní krevní rozbor a biochemii v Německu – Kira je zdravá jako řípa a všechny výsledky měla v pořádku a ukázkové! :) Teď ji ovšem musíme šetřit a tak už nenastupuje do tolika závodů jako dříve.

1. ledna 2022 – přejeme všem krásný a šťastný rok 2022!

16. 10. 2021 – Lysá nad Labem – Jelení trojzkoušky (Martina Konečná)
1. běh LA1 – Dan a Raven – 1. místo / place
2. běh LA1- Dan a Raven – DIS
1. běh LA1 – Dan a Raven – 1. místo / place
1. běh LA1 – Dan a Kira – 4. místo / place
2. běh běh LA1 – Dan a Kira – 3. místo / place
1. běh běh LA1 – Dan a Kira – 2. místo / place

součty Dan a Raven – 2. místo / place
součty Dan a Kira – 1. místo / place

10. – 12. 9. 2021 – Dvůr Králové nad Labem – Bye bye Summer
Raven 13. místo / place / 69
Kira 17. místo / place / 69

3. 10. 2021 – Ratenice Mistrovství České republiky australských ovčáků v agility 2021 (rozhodčí Lorenzo Celic, IT) / Australian shepherd championship in agility 2021 (judge Lorenzo Celic, IT)

agility družstva / squads – Dan a Raven – DIS
jumping družstva / squads – Dan a Raven – DIS
agility družstva / squads – Martina a Kira – DIS
jumping družstva / squads – Martina a Kira – DIS

agility jednotlivci / individual – Dan a Raven – 11. místo / place
jumping jednotlivci / individual – Dan a Raven – DIS
agility jednotlivci / individual – Martina a Kira – 10. místo / place
jumping jednotlivci / individual – Martina a Kira – DIS

10. – 12. 9. 2021 – Dvůr Králové nad Labem – MČR
Kira 11. místo / place / 87
Raven 79. místo / place / 87

28. 8. 2021 – Labské Chrčice – Herba Jump XL Cup (rozhodčí Petr Dostál)
1. běh jumping – Dan a Raven – DIS
2. běh jumping – Dan a Raven – DIS
1. běh jumping special – Dan a Raven – DIS
1. běh jumping – Martina a Kira – DIS
2. běh jumping – Martina a Kira – DIS
1. běh jumping special – Martina a Kira – 1. místo / place

14. – 15. 8. 2021 – Dvůr Králové nad Labem – FFFF
Kira 8. místo / place / 87
Raven 12. místo / place / 87

17. 7. 2021 – Malá Skála – Turnoff Freestyle Weekend
Kira 8. místo / place / 59

26. 6. 2021 – Ratenice – Ratenické červencové dvojzkoušky (rozhodčí Aneta Obrusníková)
1. běh LA1 – Dan a Raven – 1. místo / place
2. běh LA1 – Dan a Raven – 3. místo / place
1. běh LA3 – Martina a Kira – 2. místo / place
2. běh LA3 – Martina a Kira – DIS

Raven se v létě po mateřské dovolené vrátila zpět na závodní dráhu a to naprosto skvěle:
26. 6. 2021 – Šestajovice – ALAVIS Prahaha Distance
Raven 3. místo / place / 41
Kira 6. místo / place / 41

12. + 13. 3. 2021všechna štěňátka odešla do nových domovů / all puppies went to their new homes

27. 2. 2021 – je rozhodnuto – naší novou posilou teamu DANMAR Dogsports je BE DELIGHT MY FIRE Daikira Aussies aka Deli! /our new member of our DANMAR Dogsports team is BE DELIGHT MY FIRE Daikira Aussies aka Deli!

18. 1. 2021 – Raven porodila nádherná a zdravá štěňátka / Raven gave birth to beautiful and healthy puppies! 

Raven se v pondělí 18. ledna narodila krásná a zdravá štěňátka!
Narodily se dvě holčičky a čtyři kluci.
VŠCHNA ŠTĚŇÁTKA JSOU JIŽ V NOVÝCH DOMOVECH

Pro rok 2021 – 2022 neplánujeme žádná štěňátka!

Raven gave birth to six beautiful and healthy puppies on January 18th!
We have two girls and four boys.
ALL PUPPIES ARE IN NEW HOMES

No breeding plans for 2021 – 2022!

Krycího psa pro vrh B jsme vybírali opět v pracovních liniích.
S důrazem na výborné zdraví a povahu. Naším cílem opět budou štěňátka vhodná pro sport a práci.
Upřednostňujeme zájemce, kteří se budou se psem věnovat psím sportům nebo pasení.

Stud dog for B litter was chosen in working lines.
We prefer excellent health and character. Our goal are the puppies for sport and work.
We prefer candidates who will do some dog sports or herding with the puppy.

9. 12. 2020 – březost potvrzena na sonu / pregnancy is confirmed!

17. + 19. 11. 2020 máme nakryto! / Raven was mated with Jacy!


10. 10. 2020
 – Kutná Hora dvojzkoušky agility (rozhodčí Karel Havlíček) / agility exams (judge Karel Havlíček)
1. běh LA1 – Dan a Raven – 5. místo / place
2. běh LA1 – Dan a Raven – DIS
1. běh LA3 – Martina a Kira – 1. místo / place
2. běh LA3 – Martina a Kira – 3. místo / place

4. 10. 2020 – Ratenice Mistrovství České republiky australských ovčáků v agility 2020 (rozhodčí Jocke Tangfelt, SE) / Australian shepherd championship in agility 2020 (judge Jocke Tangfelt, SE)

agility družstva / squads – Dan a Raven – DIS
jumping družstva / squads – Dan a Raven – 27. místo / place
agility družstva / squads – Martina a Kira – 1. místo / place
jumping družstva / squads – Martina a Kira – 12. místo / place

agility jednotlivci / individual – Dan a Raven – DIS
jumping jednotlivci / individual – Dan a Raven – 6. místo / place
agility jednotlivci / individual – Martina a Kira – 1. místo / place
jumping jednotlivci / individual – Martina a Kira – DIS

19. 9. 2020 – Labské Chrčice Herba Cup agility (rozhodčí / judge Karel Havlíček)
1. běh LA1 – Dan a Raven – 2. místo / place
2. běh LA1 – Dan a Raven – 1. místo / place
jumping original – Dan a Raven – DIS
1. běh LA3 – Martina a Kira – 1. místo / place
jumping original – Martina a Kira – 1. místo / place
jumping original – Martina a Kira – součet všech kategorií – 2. místo / sum of all categories – 2. place

11. – 13. 9. 2020 – Tento rok se nám na mistrovství České republiky v dogfrisbee vůbec nedařilo a tak jsme nestartovali ani ve finale :roll: / This year at the Czech Dogfrisbee Championships we did not succeed at all and we did not advance to the finals  :roll:

5. 9. 2020 – Lysá nad Labem dvojzkoušky (rozhodčí Karel Havlíček) / agility exams (judge Karel Havlíček)
1. běh LA1 – Dan a Raven – 2. místo / place
2. běh LA1 – Dan a Raven – DIS

22. 8. 2020 – Ratenice Letní pohodové dvojzkoušky (rozhodčí Petr Dostál) / Summer exams (judge Petr Dostál)
1. běh LA1 – Dan a Raven – 2. místo / place
2. běh LA1 – Dan a Raven – DIS

15. – 16. 8. 2020 – Dvůr Králové nad Labem Fun Factory For Frisbee 2020 – Dan and Raven získali 2. místo v SPTF / Dan and Raven got 2. place in SPTF

2. 8. 2020 – Ratenice Letní párty (rozhodčí Rene Blank, DE) / agility Summer party (judge Rene Blank, DE)
1. běh LA1 – Dan a Raven – DIS
2. běh LA1 – Dan a Raven – DIS
jumping open L – Dan a Raven – DIS

25. – 26. 7. 2020 – Úvaly u Prahy – Alavis PraHaHa Freestyle – Dan a Kira 5. místo, Dan a Raven 12. místo in SPTF / Kira & Dan got 5. place, Raven and Dan 12. place in SPTF at Alavis PraHaHa Freestyle 2020

13. – 14. 6. 2020 – Kira a Dan získali 1. místo, Raven a Dan 19. místo v SPTF a s Kirou získali neuvěřitelné 1. místo v Quadrupped muži (quadrupped s holkama vůbec netrénujeme :)) na Turnoff Distance Weekend 2020  / Kira & Dan got 2. place, Raven and Dan 19. place in SPTF and Dan with Kira won The Quadrupped man! (we do not train quadrupped with our girls) at Turfnoff Freestyle Weekend 2020

15. 2. 2020 – Ratenice dvojzkoušky agility (rozhodčí Karel Havlíček) / agility exams (judge Karel Havlíček)
1. běh LA1 – Dan a Raven – 5. místo / place
2. běh LA1 – Dan a Raven – DIS
1. běh LA3 – Martina a Kira – 1. místo / place
2. běh LA3 – Martina a Kira – DIS

19. 1. 2020 – Ratenice dvojzkoušky agility (rozhodčí Lucie Krejčí) / agility exams (judge Lucie Krejčí)
1. běh LA1 – Dan a Kira – 2. místo / place
2. běh LA1 – Dan a Raven – DIS
1. běh LA1 – Dan a Kira – 1. místo / place
2. běh LA1 – Dan a Raven – 3. místo / place

22. 12. 2019 – Ratenice dvojzkoušky agility (rozhodčí Rene Blank, DE) / agility exams (judge Rene Blank, DE)
1. běh LA1 – Dan a Raven – 3. místo / place
2. běh LA1 – Dan a Raven – 7. místo / place
1. běh LA3 – Martina a Kira – 2. místo / place
2. běh LA3 – Martina a Kira – 3. místo / place

12. 10. 2019 – Dan a Raven získali druhé místo v SPTF na Bye Bye Summer 2019 / Dan and Raven got. 2. place in SPTF at Bye Bye Summer 2019

6. 10. 2019 – Mistrovství České republiky australských ovčáků v agility 2019 – 4. místo – družstva / The Czech Australian shepherd championship in agility 2019 – 4. place – squads

14. 9. 2019 jsme mistři!!! Dan a Kira vyhráli Mistrovství České republiky v SPTF :) Obhájili tak svůj loňský titul Mistr ČR. S Ravenkou se umístili na 9. místě. Kira je naše hvězda <3

1. 9. 2019 – máme výsledky z Mistrovství Evropy v Itálii. Dan jel do Itálie sám a pouze s Raven (já s Kirou jsem byla na Mistrovství agility ČR). Open Freestyle jsem jim bohužel nepovedl a skončili na 48. místě z cca 120 teamů. V SPTF si vylepšili chuť krásným 10. místem z cca 170 teamů. Gratulujeme :)

We have results from the Dogfrisbee European Championship in Italy. Dan went to Italy alone and with Raven only (me and Kira were at the Czech Agility Championship). Open Freestyle unfortunately failed and finished 48th from about 120 teams. In SPTF they improved their mood by a beautiful 10th place from about 170 teams. Congratulations :)

10. 8. 2019 – 7. MARP agi Duo zkoušky Pesopark Praha – Dan a Raven – 3. místo a 1. místo, Dan a Kira – 1. místo a 4. místo

10. 6. 2019 – Čebínské dvojzkoušky Kira a Martina – 3. místo a 8. místo, Dan a Raven 7. místo a DIS

23. 6. 2019 – dnes už se únava projevila ? dvě drobné chybky a dvakrát DIS ? Ale Kira je hvězda víkendu, žádná chyba po celý víkend. A jsme kvalifikované na MČR agility! Ze včerejška máme dost bodů.

I am really so tired today. Unfortunately two little mistake today and two disqualifications. But Kira is star of this weekend. No mistake for whole weekend. And we are qualified for The Czech agility championship! For the first time. We have a lot of points from yesterday.

22. 6. 2019 – První den kvalifikace na Mistrovství České republiky v agility skončil. Jsem opravdu unavená (málo spánku poslední dny, mnoho práce)… jsem překvapena, jsem šťastná, páté místo v jumpingu (108 závodníků) a 9. místo v agility (opět 108 závodníků). 200 bodů a druhé místo v součtu. A dva čisté běhy ❤️ Držte nám palce na zítra.

The first day of quali for The Chzech agility championship is finished. I am really tired (lack of sleep last days and a lot of work), I am surprised, I am happy…fifth place in jumping (108 competitors) and ninth place in agility (108 competitors). 200 points and second place in total. And two clean runs ❤️ Keep your fingers crossed for tomorrow.

16. 6. 2019 – Konečně mám trochu času na report z neděle – Čebínské dvojzkoušky. Byl to super den ve skvělé společnosti. Kiruška si vyběhala třetí místo v LA3. Raven započala svoji agility kariéru (první FCI závody) DISkem a 7. místem. Celkově to byly hezké běhy, jen zkušenosti začínajícímu teamu ještě chybí.

Finally, I have some time to report on Sunday – Čebínské dvojzkoušky. It was a great day in a great company. Kiruska was third in LA3. Raven started her agility career (first FCI competitions) with DIS and 7th place. Overall, they were nice runs, just the experience of the starting team is missing.
Thanks to all for a great day.

31. 5. – 2. 6. 2019 – Nádherný výlet do Rakouska na ASCA agility závody. Byly to vůbec první agility závody pro Dana a pro Raven. Raven byla skvělá, získala titul – RS – N.
S Kirou jsem startovala v třídě Elite. V gambleru si dokončila titul. Takže je RS – O, JS – E a GS – E. Bylo hrozně horko celé dny, ale holky makaly naprosto bezvadně.

Amazing trip in Austria at ASCA agility trial.
These competitions were first agility competitions for Raven (and first agility competitions for her handler Dan). She was realy amazing…She got title RS – N. She got 7 first place, 2 second, 1 third and 2 fourth place.
Kira started in Elite class and she finished title in Gambler. She is RS – O, JS – E and GS – E. It was realy hot weather for three days. Both of our girls did well for all days. Especialy I am proud of Dan and Raven for their great runs.

 

24. 5. 2019 – Žamberecké dvojzkoušky agility. 1. a 2. místo a další dvě složené zkoušky LA3. Kira byla úžasná.
LA3 agility exams in Žamberk. One first and one second place . Two LA3 exams passed. Kira was amazing today 

18. – 19. 5. 2019 – první dogfrisbee závody v sezóně. Moc se nám nedařilo. Bojujeme s časem pro přípravu :) Freestyle open Dan a Raven 13. místo z 25 závodníků. SMD Dan a Raven opět 13. místo a Dan a Kira 17. místo z 68 závodníků.

First dogfrisbee competitions in this season. We didn`t do well. Dan and Raven 13. place in Open freestyle (25 competitors) and 13. place in SPTF (68 competitors). Kira and Dan 17. place in SPTF (68 competitors).

20. 4. 2019 – Dubnové dvojzkoušky v Ratenicích. Kira získala dvě druhá místa a splnila další dvě zkoušky LA3.
Agility exams in Ratenice. Kira got two second place and she passed two LA3 exams.

5. 4. 2019 – We received Raven’s X-rays results today.

AZURE QUICKSTEP GIRL Daikira Aussies aka Raven (JJ Rusty x Kira)

DKK 0/0 / HD A
DLK 0/0 / ED 0/0
OCD nepostižen / OCD free
Spondylóza / spondylosis: negativní / clear

29. 9. 2018 – Kira je 2. vícemistr na Mistrovství ČR australských ovčáků 2018 v agility – družstva / Kira got 3rd place at the Chzech Australian shepherd Championship in agility in squads

7. – 9.9. 2018Kira získala skvělé 2. místo v Mája Cupu 2018 s šikovnou Terezkou Novotnou! / Kira got great 2. place at Maja Cup 2018 with Terezka Novotna!

7. – 9.9. 2018Mistrovství České republiky v dogfrisbee 2018 / The Czech Dogfrisbee Championship 2018

Jsme mistři! Po neuvěřitelném druhém kole v SPTF Dan a Kira bojovali s kamarádem z Polska o titul! Kira vyhrála! / We are masters! After the amazing second round in SPTF Kira and Dan fought for 1. place with friend from Poland! Kira wons it!

Raven s Danem získala 2. místo v Poslední šanci a kvalifikovali se do nedělního finále Freestyle Open. Raven byla naprosto úžasná a skončila na neuvěřitelném sedmém místě z 24. top teamů z Česka, Slovenska, Polska a Izraele. / Raven and Dan got 2. place in Last Chance and they qualified for Sunday final in Freestyle Open. Raven was amazing and finished on 7. place from 24 top teams from Czech republic, Slovakia, Poland and Israel.

24. – 26. 8. 2018 ASCA AGILITY TRIAL MUNCHENDORF 2018

Pátek pouze dva běhy v regular (agility), prvni běh první místo, druhý běh druhé místo a High in class v třídě open, dvě Q a zítra přestup do elite A titul RS – O.
Sobota: gambler open dva běhy. Dis a druhé místo, jedno Q a titul GS – O a zítra přestup do gambler elite. Regular elite dva běhy, dve Q a prvni a pate misto. Jumping elite jeden beh, jedno Q a treti misto Super prace Kiro.
Poslední den (neděle) na ASCA v Rakousku se nám úplně nevydařil. Pět běhů a jen jeden úspěšný. Něco zmatlala Kira a něco já Poslední běh jsme šly už na jistotu, takže 4. místo v jumpers elite, Q a titul JS – E. Ale byl to skvěle strávený čas se psy a přáteli
Teď je tedy Kira DAIKIRA Valkar JS – E, RS – O, GS – O DNA – VP

Only two runs in regular today (Friday). First run first place, second run second place and High in class regular open. Two Q and move up to elite tomorow And RS – O title.
Results in Saturday: Gambler open two runs, dis and second place, one Q, GS – O title and move up to gambler elite tomorow. Regular elite two runs, two Q, first place and fifth place. Jumping elite one run, one Q and third place Good job Kira .
The last day (Sunday) at ASCA agility trial in Austria was not very successful. 5 runs and only one run was good. Something was my mistakes, something Kiras mistakes. The last run was careful cause I needed one Q for title, so fourth place, one Q and JS – E title. But it was great time with dogs and friends
So Kira is DAIKIRA Valkar JS – E, RS – O, GS – O DNA – VP

3. – 5. 8. 2018Mistrovství Evropy v dogfrisbee / The European Dogfrisbee Championship 2018

Dan a Raven získali 2. místo kategorii Freestyle Starters! S Kirou byli po prvním kole první (z 200 týmů) v SPTF! Druhé kolo se bohužel nepovedlo a spadli na 26. místo. / Dan & Raven got 2. place in Freestyle starters! With Kira were on 1. place (from 200 teams) after first round in SPTF! Unfortunately the second round was not good and they finished on 26. place.

14. – 15. 7. 2018 – Kira a Dan získali 3. místo v SPTF na Brněnských psích dnech 2018, s Raven získali 1. místo v kategorii Freestyle Starters / Kira & Dan got 3. place in SPTF, with Raven got 1. place in Freestyle Starters at Brno`s dogs days 2018

16. – 17. 6. 2018 – Kira a Dan získali 2. v SPTF na Turnoff Freestyle Weekend 2018 / Kira & Dan got 2. place in SPTF at Turfnoff Freestyle Weekend 2018

21. 9. 2017 – Dan a Kira vyhráli Mája Cup 2017 v disciplíně Super Pro Toss & Fetch / Dan and Kira won Mája Cup 2017 in Super Pro Toss & Fetch

18. 9. 2017 – Dan a Kira se kvalifikovali na Mistrovství světa v dogfrisbee v Super Pro Toss & Fetch :) / Dan and Kira are qualified for the Dogfrisbee World Championship in Super Pro Toss & Fetch :)

10. 9. 2017 – Dan a Kira vybojovali čtvrté místo na Mistrovství České Republiky v dogfrisbee. Na třetí příčku nám chybělo půl bodu :) Freestyle se nám nepodařil a tak brali až 19. příčku. / Dan and Kira won fourth place at the Open Dogfrisbee Czech Championship in Super Pro Toss & Fetch. They missed a half point for third place :) Freestyle was not very good, so they have 19th place.

28. 8. 2017 – Kira vybojovala titul Mistr ČR australských ovčáků v agility v družstvech / Kira won the Chzech Australian shepherd Championship in agility in teams

12. – 13. 8. 2017 – Dan a Kira se zúčastnili frisbee závodů Fun Factory For Frisbee ve Dvoře Králové a kvalifikovali se na MČR :) / Dan and Kira participated at frisbee competitions Fun Factory For Frisbee in Dvur Kralove and qualified for the Dogfrisbee Czech championship 2017

29. 7. 2017 – Kira složila svoji první LA3 zkoušku / Kira passed her first LA3 (FCI agility) exam on Saturday

10. – 11. 6. 2017 – Další úspěšný víkend za námi Kira a Dan se stali vítězi Freestyle Starters na Turnoff Freestyle Weekend 2017 Jsem na ně moc pyšná

Another successful weekend is gone Kira & Dan are winners of Freestyle Starters on Turfnoff Freestyle Weekend 2017 I am proud of them

26. – 28. 5. 2016 -Poslední víkend v květnu jsme se zúčastnili ASCA agility závodů v Böheimkirchenu v Rakousku. Kira získala tituly GS – N, RS – N, JS – N a poslední den i JS – O. Vyhrála sedm běhů, dvě druhá místa, dvě třetí, jedno čtvrté a jedno páté místo. Získala 12 Q. Byly to naše první ASCA závody. Jsem na ni moc pyšná

The last weekend in May we participated at ASCA agility trial in Boheimkirchen in Austria. Kira passed these titles – GS – N, RS – N, JS – N and the last day she passed JS – O She won seven runs and two second places, two third places, one fourth and one fifth place. She got 12 Q. It was our first ASCA agility competitions. I am proud of her

17. 12. 2016 – Kiruška dala život šesti nádherným a zdravým štěňátkům! Máme 4 holčičky a 2 kluky. Kira gave birth to six amazing and healthy puppies. We have 4 girls and 2 boys.

14. 11. 2016 – máme skvělé zprávy. Březost je potvrzena! Štěňátka jsou tam! We have good news. The pregnancy is confirmed! Puppies are there! :)

18. 10. 2016 – máme nakryto :) We have mated Kira with Rusty :) info zde/here

9. – 11. 9. 2016 – tento prodloužený víkend jsme strávili výjimečně na frisbee akci a to na Mistrovství Evropy v dogfrisbee. Kiruška s Danem vybojovali pěkné deváté místo ve Freestyle divize II. a v disciplíně Super pro Toss and Fetch nádherné 24. místo ze 166 týmů! :)

23. 10. 2016 – Dan a Kira vyhráli Mája Cup 2016 v disciplíně Super Pro Toss & Fetch / Dan and Kira won Mája Cup 2017 in Super Pro Toss & Fetch

12. 6. 2016 Kiruškou jsme se zúčastnily Mistrovství republiky KCHBO australských a belgických ovčáků v agility. Odvezly jsme si krásné druhé místo v soutěži družstev.

10. 4. 2016 – Kiruška se zúčastnila bonitace v Ratenicích pod záštitou klubu KCHBO (rozhodčí p. Pisarčíková). Splnila podmínky pro uchovnění. Povahový test splněn na plný počet – 100 bodů, připsala si vlohu pro aport, reakce na střelbu žádná.

20. 3. 2016 – v chovatelské stanici Verline se narodila nádherná štěňátka! :) Více na CHS Verline

6. 11. 2015 – konečně dorazily výsledky z Washingtonu – Kira je prostá mutace genu MDR1 (MDR1 test result: normal/normal) :)

27. 9. 2015 – vyrazily jsme si užít s Kirou Mistrovství ČR australských ovčáků v agility v Ratenicích. Byly to naše třetí závody (celkově šesté agility klání včetně zkoušek). Cílem bylo doběhnout – předchozí pokusy v jumpingu a agility skončily DIS. Pro nás začátečníky to byly těžké běhy, ale i tak jsme si to užily. Agility družstva – DIS, agility jednotlivci 21. místo z 49, jumping jednotlivci – DIS, jumping družstva 15 místo z 48.

2. 8. 2015 – zůčastnily jsme se s Kirou dvojzkoušek v Trutnově – Hilarem Cup (rozhodčí p. Dostál), druhý běh se nám nepodařil a bylo z toho DIS, v prvním běhu jsme vyhrály – jediný čistý běh a splnily jsme pro přestup do vyšší kategorie – LA2. Nicméně, máme toho naběháno opravdu málo a tak není kam spěchat a ještě chvíli si pobudeme v „jedničkách“ :)

1. 5. 2015 – naše druhé agility závody (zkoušky, Šlapanice, rozhodčí pan Pupík) a hned splněná zkouška LA1 na výbornou ;)

4. 4. 2015 – naše první agility závody (neofika) – Velikonoční jumpy (Dolní Přím – Probluz) dopadly takto: první běh – 1. místo, čistě, čas 27 vteřin, druhý běh (jedna uuuplne blbá chyba) 6. místo, čas 29 vteřin. Nebýt té hloupé chyby, tak jsme vyhrály i tento běh. Celkově jsem ale moc spokojená, je sice na čem zapracovat, ale jinak spokojenost, zlatou medaili jsme si domů odvezli :)
Velké poděkování patří naší trenérce Janče Zvonkové :)

video ZDE


20. 3. 2015
– dnes přišla skvělá zpráva z Prahy od MVDr. Michala Čápa – výsledky rtg Kirušky :)

DKK: A / A
DKL: 0 / 0
OCD: clear / clear
spondylóza: negativní

23. 11. 2014 – nové fotky ve fotogalerii Listopadová Kira 2014, za krásné fotky vděčíme Adéle Čapkové

17. 11. 2014 – přidán nový článek Čas letí aneb dva roky s Kirou

3. 11. 2014 – přidány nové články Mid krajem. K. H. Máchy a Dogfrisbee závody Bye bye Summer

22. 9. 2014 – přidán nový článek Bludička Cup 40 km 2014 aneb NEVER MORE

16. 8. 2014 – přidán nový článek Dog frisbee Štarnov 2014
                   – přidána nová videa do Galerie

16. 6. 2014 – do rubriky „Články – ze života“ přidán článek Agility tábor v Čebíně 9. – 15. června 2014

12. 5. 2014 – do rubriky „Články – ze života“ přidán článek Jednooký vlk, Velké Dářko 10. 5. 2014 – MID

31. 3. 2014 – aktualizována galerie (konečně :) )

29. 3. 2014 – do rubriky „Články – ze života“ přidán článek MID Po stopách Toulovce 29. 3. 2014

26. 11. 2013 – do rubriky „Články – ze života“ přidán článek Naše první obrany Dvůr Králové n/L – 16. 11. 2013

16. 11. 2013 – naše první obrany – s Honzou Ságnerem, Kiruška byla moc šikovná, když bude možnost, určitě zase vyrazíme ;)

16. 11. 2013 – do rubriky „Články – ze života“ přidán článek Agility tábor v Čebíně 4. – 10. 8. 2013

3. 9. 2013 – zasáhla nás velmi smutná zpráva. Maminka Kirušky – Katie – už není mezi námi. Vzpomínáme ne Tebe, Ketko :flower:

4. – 10. 8. 2013 – jsme si pro změnu střihly agility tábor v Čebíně

21. – 26. 7. 2013 – vyrazily jsme s Kirou na prima dogfrisbee tábor v Tovačově, článek ZDE

16. – 21. 6. 2013 – agility tábor ve Větřkovicích

8. – 9. 5.  2013 – zúčastnily jsme se s Kirou výjimečně i výstavy, více ZDE

13. 5. 2013 – Kiruška slaví své 8mi měsíční vyklubaniny :) a do rubriky „Články – ze života“ je vložen malý popis toho, jak se nám daří – Jak nám to jde aneb půl roku s Kirou

14. 4. 2013 – přidán nový článek do rubriky „Články – ze života“ Intenzivka agility s Eliškou Dolníčkovou v Chrudimi

14. 4. 2013 – začaly jsme s Kirou agilitit :) Uvidíme, jak nám to půjde, ale Kira je mooc šikovná! Byly jsme na intenzivce u Elišky Dolníčkové.

24. 3. 2013 – vytvořena video galerie a vložena dvě krátká videa, za jejichž vytvoření moc děkujeme Janě Machalinkové! Videa ZDE.

24. 3. 2013 – přidány nové články do rubriky „Články – ze života“ Seminář agility bez parkuru s Pavlou Klučkovou v Choustníkově Hradišti a Seminář pozitivní motivace pro pokročilé s Petrou Marečkovou v Brně

20. 1. 2013 – přidán nový článek do rubriky „Články – ze života“ Vánoce s Kirou

18. 1. 2013 – BARFujeme :) A Kiře šmakuje :keel:

5. 1. 2013 – další super výlet v Brně – VALKAR sraz. Některé z fotek ZDE

18. 12. 2012 – nové fotky Kiry z výletu v Brně z aussie procházky jsou ZDE. Report pravděpodobně až po Vánocích :oops:

21. 11. 2012 – přidán nový článek do rubriky „Články – ze života“ 10 dní s Kirou aneb život trochu vzhůru nohama

21. 11. 2012 – přidán nový článek do rubriky „Články – ze života“ Návštěva „tety“ Verči a bráchy Noxe v Brně 14. 11. 2012

15. 11. 2012 – přidán nový článek do rubriky „Články – ze života“ Výlet do Příbrami II. aneb jedeme si pro Kiru

9. 11. 2012 – Kira už je u nás! :)

16. 10. 2012 – pár fotek Kiry ze štěněcího období v CHS Valkar je zde

15. 10. 2012 – je rozhodnuto! Naším rodinným parťákem je red merle holčička – Daikira Valkar :flower:

14. 10. 2012přidán nový článek do rubriky „Články – ze životaVýlet do Příbrami 12. 10. 2012

12. 10. 2012jsme byli na příjemné návštěvě u chovatelky MVDr. Mirky Valterové v CHS Valkar. Jeli jsme se podívat na štěňátka vrhu D. Štěnátka jsou úžasná, krásná, šikovná, ale hlavně jedna z princezniček bude naše! :)

13. 9. 2012se narodila štěňátka v CHS Valkar! A jednu z holčiček si v polovině listopadu přivezeme domů! :-)  Rodiči jsou šikovný pracáček C Hangin` 5 Fast Track of UC STDds aka Five a agiliťačka JCH CZ Kl. CH Auxarcs Fair Winds JS – O GS – N aka Katie.

1. 7. 2012 – osud tomu chtěl jinak – štěňátko od Fran mít nebudeme. Ale nezoufáme a pátráme dál po té naší pravé australské holčičce.

12. 6. 2012 – přidán nový článek do rubriky „Články – ze života“ Klubová výstava KCHBO Mladá Boleslav 9. 6. 2012

1. 6. 2012 – Hurá!!! Franěcí miminka australského ovčáka jsou na světě! 2 kluci – černý a red – merle a 2 holčičky černá a červená :) Tak uvidíme, která bude nakonec ta moje pravá :winkle:
Hrdými rodiči jsou Granada Chocolate Frances a Nineveh He´s got the Blues DNA – CP

21. 5. 2012 – přidán nový článek do rubriky „Články – ze života“ Mistrovství ČR sheltií a OPEN AIR MR ČR BO a AUO v Opatovicích nad Labem 13. 5. 2012

15. 5. 2012 – naši psí kamarádi z Diandry váleli na Mistrovství ČR australských ovčáků v agility v Opatovicích :) Kidd (And I Want … Diandra) obhájil a je mistrem! Jeho maminka Trey (Lost Creek Diandra Tracy) získala 2. místo a titul Vícemistr  :aplaus:   Report z akce doplním.

24. 4. 2012 – hurá, nastávající mamča Fran má potvrzenou březost ultrazvukem :)

20. 4. 2012 – přidán nový článek do rubriky „Články – ze života“ Agility dvojzkoušky Mělník (Mlazice) 9. 4. 2012

6. 4. 2012 – do rubriky „Psí sporty“ přidán krátký popis Agility a Sportovní kynologie

4. 4. 2012 – super novinka! Fraňulka z kennelu Wäka je nakrytá! Štěňátka se očekávají v první polovině června ;)

4. 4. 2012 – přidán nový článek do rubriky „Články – ze života“ Trénink agility s Ivetou Matzenauerovou 17. 3. 2012

2. 4. 2012 – přidán nový článek do rubriky „Články – ze života“ Ples pejskařů, Pňov 16. 3. 2012

2. 4. 2012 – přidán nový článek do rubriky „Články – ze života“ Agility závody Hradišťko 11. 3. 2012

2. 4. 2012 – přidán nový článek do rubriky „Články – ze života“ Posilvestrovské skotačení o sněhovou vločku 2012

1. 4. 2012 – přidán nový článek do rubriky „Články – ze života“ Jak jsem to své štěndo vybírala já

1. 4. 2012 – přidán nový článek do rubriky „Články – odborné“ Jak správně vybrat to pravé štěně

1. 4. 2012 – rubrika Odkazy je kompletní (postupně přidám další)

1. 4. 2012 – spuštění webu Bafinka!